Firma i3D otwiera biuro w MMC Brainville

i3D to pierwszy na świecie VRHouse, który zajmuje się rozwojem technologii wirtualnej rzeczywistości. Firma zdecydowała się otworzyć drugie biuro w parku technologicznym MMC Brainville.

Firma i3D zajmuje się odwzorowaniem świata realnego w wirtualnej rzeczywistości. Największy obecnie prowadzony projekt jest realizowany na wydziale mechaniczno-technologicznym Politechniki Śląskiej.

Arkadiusz Patryas z i3D komentuje ten projekt: Tworzymy interaktywną bibliotekę aplikacji z wykorzystaniem wirtualnej rzeczywistości. Cały proces nauczania na największym wydziale Politechniki Mechanicznym Technologicznym zostanie wprzęgnięty w wirtualną rzeczywistość, czyli zamiast skryptów, podręczników studenci będą korzystali z symulacji pracy maszyn, urządzeń, ćwiczeń w czasie rzeczywistym, jak w grach komputerowych. Przedstawiciel firmy uważa, że jest to projekt rewolucyjny i będziemy chcieli wykorzystywać go jako referencję nie tylko w Polsce, ale również za granicą, żeby wypromować ten produkt na świecie, na uczelniach technicznych, medycznych.

Pierwsza siedziba firmy i3D znajduje się w Gliwicach, natomiast nowe biuro powstanie w parku MMC Brainville w Nowym Sączu. Jest to innowacyjny park technologiczny posiadający 1200m2 powierzchni biurowej ze specjalistycznym zapleczem IT. Park zostanie otwarty we wrześniu 2012 roku. Na ulokowanie biur w MMC Brainville zdecydowały się już m.in. BCS Polska i Fritz Group.

Projekt budowy parku technologicznego jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka. Działanie 5.3 PO IG - Wspieranie ośrodków innowacyjności. "Fundusze Europejskie - dla rozwoju innowacyjnej gospodarki". Wartość dofinansowania wynosi 94,9 mln zł.