Firma związana z Bethesdą pracuje nad nowym MMO?

Plotki o pracach nad The Elder Scrolls Online od czasu do czasu pojawiają się w Internecie. Teraz jednak wyjątkowo zyskały na aktualności. To dlatego, że firma bardzo blisko związana z Bethesdą wykupiła prawa do korzystania z silnika HeroEngine.

Firmą ta, co nie tajemnicą raczej nie jest, to ZeniMax Online Studios. Powstała ona jedynie po to, aby zajmować się pracami nad grami typu MMO. Teraz gdy posiada już prawa do korzystania z bardzo dobrego HeroEngine, prawdopodobieństwo rozpoczęcia prac nad Elder Scrolls Online staje się coraz większe.

Co ciekawe ZeniMax Online Studios nie jest jedyną firmą, która zainteresowała się silnikiem. Prawa do korzystania z niego wykupiło również BioWare. Tu jednak tajemnic jest jeszcze więcej. Nieoficjalnie mówi się, że firma pracuje nad MMO osadzonym w świecie Kotor. Jednak na razie nikt oficjalnie nie potwierdził tej informacji.

Dla pewnego naświetlenia tematu, wyjaśnijmy pokrótce czym jest ten rozchwytywany HeroEngine. Jego twórcy mówią wprost, że to "spełnienie marzeń producentów gier". Silnik pozwala na jednoczesną ingerencję w świat gry programistów, grafików oraz obsługi technicznej. Wszyscy współpracują w systemie Online, przez co prace nad grą posuwają się znacznie szybciej.

Pomimo wielu spekulacji Bethesda nie potwierdziła oficjalnie zamiaru wydania gry Elder Scrolls Online. Wygląda jednak na to, że coś w tym kierunku jakby się zmienia. Czekamy więc na więcej informacji.


Zobacz również