Firmware 1.02 dla lustrzanki Nikon D7000

Firma Nikon udostępniła aktualizację oprogramowania dla aparatu Nikon D7000. Firmware w wersji 1.02 wprowadza aż 7 zmian w funkcjonowaniu aparatu. Najważniejsze z nich dotyczą funkcjonowania mechanizmu redukcji szumów oraz odtwarzania i edycji filmów.

Nowe oprogramowanie przygotowane dla Nikona D7000 wprowadza szereg zmian w działaniu lustrzanki. Rozwiązano między innymi problem pojawiający się podczas odtwarzania filmów, gdy aparat był podłączony do telewizora za pomocą kabla A/V. Naprawiono również błąd utrudniający otwierania filmów zarejestrowanych D7000, w niektórych programach do edycji wideo.

Drugą ważną poprawką jest zmiana sposobu funkcjonowania mechanizmu redukcji szumów. Przy włączonej opcji długiego naświetlania, redukcja szumów jest teraz przeprowadzana w przypadku czasu otwarcia migawki od 1 s (wcześniej 8 s), aby ograniczyć jasne plamki powstające w czasie fotografowania z długim czasem otwarcia migawki.

Oto lista wszystkich poprawek, które wprowadza firmware 1.02:

1) Przy włączonej opcji długiego naświetlania redukcja szumów jest teraz przeprowadzana w przypadku czasu otwarcia migawki od 1 s (wcześniej 8 s), aby ograniczyć jasne plamki powstające w czasie fotografowania z długim czasem otwarcia migawki.

2) Rozwiązano problem z otwieraniem filmów nagranych aparatem D7000 w niektórych programach do edycji filmów.

3) Gdy aparat był podłączony do telewizora za pomocą kabla A/V i był odtwarzany film, był on odtwarzany poprawnie za pierwszym razem, ale przy drugim odtworzeniu (i kolejnych) dźwięk był odtwarzany bardzo cicho i z przerwami. Problem ten został rozwiązany.

4) Przy dokładnej regulacji balansu bieli za pomocą oprogramowania Capture NX 2 lub ViewNX 2 w przypadku zdjęć w formacie RAW wykonanych z użyciem funkcji nakładania zdjęć aparatu pojawiał się na nich purpurowy odcień. Problem ten został rozwiązany.

5) Rozwiązano problem skutkujący wyświetleniem ciągu 0.00" w informacji nagłówka po podłączeniu modułu GPS GP-1 do aparatu — teraz jest wyświetlany ciąg ---.--.

6) Rozwiązano problem, który polegał na wyświetlaniu błędów na wskaźniku wirtualnego horyzontu w przypadku naciśnięcia przycisku Fn lub przycisku podglądu, gdy do przycisku tego przypisana była funkcja wirtualnego horyzontu wizjera.

7) Zostały naprawione następujące błędy na ekranie pomocy:

- Jako pomoc dla opcji menu fotografowania > Ustawienia czułości ISO > Włącz lub Wyłącz wyświetlana była treść pomocy dla opcji Maksymalna czułość.

- W niemieckim systemie pomocy jako pomoc dla opcji Ustawienia osobiste > a1: priorytet w trybie AF-C wyświetlano temat "Wybór priorytetu ostrości dla trybu AF-S".

Firmware 1.02 dla Nikona D7000 można pobrać bezpośrednio z oficjalnej strony producenta.