Firmware PSP "złamany" po raz kolejny

Minęło zaledwie kilka tygodni od wprowadzenia przez Sony nowej wersji oprogramowania dla PSP oznaczonej numerem 2.5, a już na sieci pojawiły się instrukcje jak ominąć zabezpieczenia przed uruchamianiem nielegalnego oprogramowania.

Do tej pory, na PSP można było uruchamiać pirackie gry i nieautoryzowane przez Sony programy tylko przy wersji firmware'u 1.50 i niższej.

Konsola do gier Sony PSP

Konsola do gier Sony PSP

Wszystkie konsolki sprzedawane w Europie miały już oprogramowanie oznaczone numerkiem 1.52, co skutecznie uniemożliwiało korzystanie z "piratów". Na dodatek, najnowsze gry wymuszały na użytkowniku aktualizację firmware'u do wersji 2.0 inaczej nie chciały działać.

Z czasem w internecie pojawiły się instrukcje jak podmienić system do wersji 1.50 a także małe aplikacje, które wmawiały programom, że zainstalowany firmware jest nowszy.

Po złamaniu systemu zabezpieczeń w najnowszym oprogramowaniu do PSP nie trzeba już dokonywać skomplikowanych sztuczek z obniżaniem wersji systemu.

Z pewnością Sony nie pozwoli na to, aby taki stan rzeczy długo się utrzymał i wkrótce można się spodziewać opublikowania kolejnej poprawki do firmware'u PSP.


Zobacz również