Firmy nie lubią Visty - wolą poczekać na Windows 7

Okazuje się, że nie ma na świecie firmy, która przyznałaby się otwarcie do wdrożenia systemu Windows Vista. Mnożą się natomiast doniesienia o korporacjach broniących się ze wszystkich sił przed następcą XP.

Wygląda na to, że ostro sformułowane zalecenia brytyjskiej organizacji BECTA przekonują również szefów korporacji. Przedstawiciele General Motors - jednego z największych na świecie koncernów motoryzacyjnych - właśnie publicznie zadeklarowali, że nie będą wdrażać Visty.

GM chce korzystać z Windows XP aż do momentu, gdy nastąpi premiera Windows 7. Firma otwarcie przyznaje, że Vista nie spełnia ich oczekiwań: ma duże zapotrzebowanie na sprzęt i ciągle stwarza problemy z kompatybilnością. Podobnie myślą przedstawiciele Transco Railway Products, a szefowie Alaska Airlines nie chcą uaktualnienia, gdyż obecnie większość istotnych aplikacji dostępna jest z poziomu przeglądarki WWW.

Zobacz również:

  • Jak włączyć domyślne wyświetlanie rozszerzeń plików Windows?

Następca XP znacznie lepiej radzi sobie na rynku odbiorców indywidualnych, ale jeśli wziąć pod uwagę liczby, dla Microsoftu są to raczej mało pocieszające informacje. W Polsce z Visty korzysta zaledwie ok. 7% internautów. Jak podaje Business Week, w III kwartale 2007 roku aż 65% sprzedawanych kopii Windows stanowiło ciągle XP.