Firmy nie lubią Visty - wolą poczekać na Windows 7

Okazuje się, że nie ma na świecie firmy, która przyznałaby się otwarcie do wdrożenia systemu Windows Vista. Mnożą się natomiast doniesienia o korporacjach broniących się ze wszystkich sił przed następcą XP.

Wygląda na to, że ostro sformułowane zalecenia brytyjskiej organizacji BECTA przekonują również szefów korporacji. Przedstawiciele General Motors - jednego z największych na świecie koncernów motoryzacyjnych - właśnie publicznie zadeklarowali, że nie będą wdrażać Visty.

GM chce korzystać z Windows XP aż do momentu, gdy nastąpi premiera Windows 7. Firma otwarcie przyznaje, że Vista nie spełnia ich oczekiwań: ma duże zapotrzebowanie na sprzęt i ciągle stwarza problemy z kompatybilnością. Podobnie myślą przedstawiciele Transco Railway Products, a szefowie Alaska Airlines nie chcą uaktualnienia, gdyż obecnie większość istotnych aplikacji dostępna jest z poziomu przeglądarki WWW.

Zobacz również:

  • Używasz Windows 7 lub Windows 8.1? To dobra wiadomość

Następca XP znacznie lepiej radzi sobie na rynku odbiorców indywidualnych, ale jeśli wziąć pod uwagę liczby, dla Microsoftu są to raczej mało pocieszające informacje. W Polsce z Visty korzysta zaledwie ok. 7% internautów. Jak podaje Business Week, w III kwartale 2007 roku aż 65% sprzedawanych kopii Windows stanowiło ciągle XP.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: