Firmy poprawią popularność telefonu iPhone w Japonii?

Nie jest tajemnicą, że smartphony nie cieszą się w Japonii zbyt dużą popularnością. Problem ten dotyka również telefonu iPhone 3G. Sprzedawcy starają się jednak poprawić sprzedaż tego urządzenia poprzez umowy podpisywane z dużymi firmami.

Pierwszą dużą firmą jaka zdecydowała się na masowy zakup telefonu jest BearingPoint. Spółka ta zajmuje się konsultacjami w zakresie technologii informatycznych. Pracownicy przedsiębiorstwa otrzymają około tysiąca telefonów iPhone 3G.

BearingPoint oświadczyło, że taki zakup był konieczny by zwiększyć wydajność konsultantów pracujących w firmie. Muszą oni korzystać jednocześnie z telefonu i Internetu. Zdaniem włodarzy spółki, smartphone jest więc idealnym rozwiązaniem.

Warto zauważyć, że umowa jest dość niezwykła jeśli chodzi o rynek japoński. Telefony typu smartphone są bowiem w tym kraju raczej mało popularne. To samo tyczy się również słynnego iPhone'a. Po początkowej niezłej sprzedaży, obecne zainteresowanie telefonem jest dużo niższe. Umowy z firmami wydają się więc być dobrą metodą (z punktu widzenia producenta) by sprzedać telefon szybko i w bardzo dużych ilościach.