Firmy z branży IT zwracają coraz większą uwagę na ochronę środowiska

Z myślą o ochronie środowiska naturalnego oraz przeciwdziałaniu zmianom klimatu pracownicy firmy Dell oraz zaproszeni goście uczestniczyli w zorganizowanej w okolicach Piotrkowa akcji sadzenia drzewek. Warto przypomnieć, że również w zeszłym roku amerykański producent komputerów i urządzeń peryferyjnych sfinansował posadzenie 130000 drzew, co przyczyniło się do redukcji 7000 ton CO2.

Ochrona środowiska to - jak deklarują przedstawiciele Della - jedna z najważniejszych misji firmy. Potwierdzeniem tych słów była kolejna już akcja sadzenia drzewek, tym razem na terenach pohuraganowych w okolicach Piotrkowa. Jest ona częścią globalnego programu "Plant a Forest for Me", wspierającego sadzenie drzew w ramach lokalnych projektów odnowy terenów leśnych (w Polsce pierwszy etap tej inicjatywy zrealizowano w 2007 r. we współpracy z Fundacją Aeris Futuro - Dell sfinansował wtedy zasadzenie pod Łodzią w sumie 130 000 drzewek, co pozwoliło zneutralizować 7000 ton CO2).

Pracownicy firmy Dell oraz zaproszeni goście szykują się do ciężkiej pracy.

Pracownicy firmy Dell oraz zaproszeni goście szykują się do ciężkiej pracy.

"Staramy się kompleksowo angażować w minimalizowanie negatywnego wpływu człowieka na środowisko naturalne. Projektujemy nie tylko energooszczędne komputery i bezpłatnie utylizujemy zużyty sprzęt - staramy się również angażować w sprawy lokalnych społeczności. W sumie zaplanowaliśmy ufundowanie posadzenia 166 tysięcy sadzonek drzew - tyle, na ile sprzedanych komputerów w Polsce szacują nas organizacje badające rynek IT" - powiedział Maciej Filipkowski, dyrektor generalny Dell Polska.

Warto również dodać, że nad ekologicznym aspektem przedsięwzięcia czuwała fundacja Aeris Futuro w ramach swojego projektu Czas Na Las (przedsięwzięcie, które umożliwia firmom włączenie się do globalnych działań na rzecz ochrony środowiska i przeciwdziałania zmianom klimatu poprzez sadzenie drzew) oraz Lasy Państwowe.

Kamień pamiątkowy (autor zdjęcia - Marek Neupauer)

Kamień pamiątkowy (autor zdjęcia - Marek Neupauer)

Przypomnijmy także, że w ubiegłym roku Dell zadeklarował, iż stanie się "najbardziej zieloną" firmą IT na świecie (czytaj także: " 2010: wszystkie notebooki Della z podświetleniem LED"), natomiast rok później ogłosił przetworzenie w skali roku 46 tysięcy ton sprzętu, pierwsze przemysłowe zasilanie certyfikowane Silver 80 PLUS, a także wyraźny postęp w swojej globalnej inicjatywie "zero-węglowej".

Witryna firmy Dell.