Fitbit Charge 4 może zadebiutować już w maju

Kolejna generacja kultowego smartbandu marki Fitbit, może zadebiutować znacznie wcześniej niż przewidywano.

Seria smart opasek Fitbit Charge, należy do jednych z najpopularniejszych na świecie. Jej ostatnia generacja zadebiutowała w październiku 2018 roku, zatem niebawem miną dwa lata od jej premiery. Nic zatem dziwnego, że do sieci zaczynają regularnie trafiać kolejne informacje na temat następcy Fitbit Charge 3.

Fitbit Charge 4 pojawił się ostatnio w bazie danych jednego z brytyjskich sklepów - mobilefun. Choć nie opublikowano żadnego zdjęcia urządzenia, to zadbano o dokładny opis funkcji smart opaski. Wśród najważniejszych wymieniono: ciągłe (24/7) monitorowanie pracy serca i zliczanie kroków, wyświetlanie powiadomień ze smartfonu, wodoodporną konstrukcję, funkcje powiązane z ćwiczeniami i snem, wbudowany moduł NFC oraz do 7 dni pracy na jednym ładowaniu.

Co istotne, mobilefun podało również cenę opaski, a ta wynosi niecałe 140 funtów brytyjskich, co przekłada się na około 690 złotych.

Wiarygodności powyższym informacjom dodaje fakt, że FCC (Federalna Komisja Łączności USA) przyznało właśnie certyfikat nowemu urządzeniu Fitbita, które zostało określone jako "bezprzewodowy monitor aktywności". Co więcej, podkreślono również, że opaska spełnia normy IP68, co oznacza, iż jej konstrukcja jest wodoodporna.

Spekuluje się, że do premiery opaski może dojść w maju, wówczas certyfikat FCC się uprawomocni i urządzenie będzie mogło trafić na rynek. Jeśli dzisiejsze rewelacje się potwierdzą, to Fitbit Charge 4 (już pod egidą Google) z pewnością nie będzie rewolucją, a jedynie delikatną ewolucją rozwiązań z modelu Charge 3.

źródło: gadgetsandwearables.com