Fitbit Sense z funkcją EKG również w Polsce!

Tego się nie spodziewaliśmy. Najnowszy smartwatch amerykańskiego producenta – Fitbit Sense, trafi do Polski z funkcją EKG.

Funkcja EKG w wearables zyskuje w ostatnich latach na popularności. Problem w tym, że urządzenia, które chcą z niej korzystać muszą uzyskać zezwolenia od odpowiednich organów. Niestety, proces ten może sporo zająć, co już niejednokrotnie sprawiło, że ze sprzętu wyposażonego w EKG nie mogli korzystać użytkownicy np. w Polsce.

Tym bardziej cieszy nas dzisiejsza wiadomość, którą przekazali przedstawiciele marki Fitbit. Producent zdradził, iż otrzymał zarówno zezwolenie amerykańskiej Agencji Żywności i Leków (FDA), jak i oznaczenie CE (Conformité Européenne) wydane przez Unię Europejską, na użycie autorskiego elektrokardiogramu. Oznacz to, że przyszli nabywcy Fitbit Sense zarówno w USA, jak i Europie będą mogli bez żadnych problemów korzystać z pełnego wsparcia funkcji EKG.

fitbit sense ekg

Przypomnijmy, oprócz EKG, Fitbit Sense zaoferuje nam również: 1,58-calowy, kolorowy wyświetlacz, GPS, NFC, monitor snu czy precyzyjny pulsometr. Zegarek zwróci uwagę także na: pokonane przez nas kroki, przebyty dystans, spalone kalorii czy "aktywne minuty". Ciekawym wsparciem jest jeszcze czujnik EDA, który wykrywa aktywność elektrodermalną, pokazując, jak organizm reaguje na czynniki stresogenne.

Fitbit Sense trafi do sprzedaży w Polsce już 25 września w cenie 1569 złotych.

Zobacz również: Nvidia kupuje ARM i staje się postrachem Intela - 40 miliardów $ w grze