Fitness i... Komputer

Marzymy o idealnej sylwetce, ale ani dieta ani ćwiczenia nie są rzeczą przyjemną. Można to jednak uatrakcyjnić, zatrudniając komputer na etat trenera i dietetyka...

Marzymy o idealnej sylwetce, ale ani dieta ani ćwiczenia nie są rzeczą przyjemną. Można to jednak uatrakcyjnić, zatrudniając komputer na etat trenera i dietetyka, a to wszystko dzięki najnowszej produkcji multimedialnej firmy Techland – programowi „Kulturystyka i fitness”.

Fitness i... Komputer
Menu główne aplikacji zawiera siedem działów tematycznych. W pierwszych dwóch znajdują się podstawowe informacje na temat uprawiania kulturystyki, fitness związanych z tym korzyści i zagrożeń. W dziale „Atlas mięśni”, użytkownik zapoznaje się z umiejscowieniem poszczególnych grup i typów mięśni. W dziale dotyczącym odżywiania znajduje niezbędne informacje o rodzajach składników w pożywieniu, zapotrzebowaniu organizmu na nie, propozycje jadłospisów w zależności od obranego celu (budowa masy mięśniowej lub rzeźba sylwetki) oraz spis godnych polecenia pokarmów i odżywek. Brakuje jednak możliwości wydruku na papierze programu żywienia i listy składników.

Dział "Ciekawostki"” zawiera ważne informacje o wpływie dopingu i hormonów na organizm, o najlepszych kulturystach świata oraz przykładowe plany treningowe mistrzów. Dział "Trening" to najważniejsza część programu, znajduje się tu zbiór ćwiczeń podzielonych tematycznie. Sekcja ta pomaga określić, do jakiej grupy należy użytkownik oraz opracować program treningowy dla niego. Można tutaj znaleźć informacje dla początkujących dotyczące unikania kontuzji oraz dostosowania treningu do własnych możliwości i kondycji. I tu także brakuje opcji umożliwiającej wydrukowanie planu ćwiczeń. Ostatnim działem jest "Quiz" sprawdzający wiedzę użytkownika, nabytą podczas pracy z programem.

Aplikację przygotowano bardzo starannie i jest pierwszą tego typu pozycją na polskim rynku. Powinna się cieszyć sporym zainteresowaniem odbiorców.