Flagowce staną się jeszcze lepsze. Jest pewien haczyk i nie jest nim cena

Najnowsze informacje pozwalają sądzić, że wkrótce na rynku pojawi się nowy procesor dla flagowców. Mowa o odświeżonej wersji Snapdragona 888 5G. Niestety zakup urządzenia z nowym chipem może być utrudniony.

Qualcomm Snapdragon 888 5G jest obecny na rynku od grudnia 2020 roku i nie powinno dziwić nas, że producent przygotowuje już nowsze, wydajniejsze układy dla topowych smartfonów. Do sieci trafiły właśnie informacje dotyczące nadchodzącego procesora dla flagowców. Niestety nie są one zbytnio optymistyczne dla europejskich konsumentów.

Galaxy S21

Galaxy S21

Zgodnie z informacjami przekazanymi przez Digital Chat Station za pośrednictwem portalu społecznościowego Weibo na rynku pojawi się Qualcomm Snapdragon 888 Pro, który jest już testowany przez wybranych chińskich producentów sprzętu elektronicznego. Układ powinien zadebiutować oficjalnie w trzecim kwartale 2021 roku.

Jest jednak jeden haczyk. Podobnie, jak Snapdragon 865 Plus z 2019 roku, również Snapdragon 888 Pro dostępny będzie jedynie dla wybranych producentów. Mowa o firmach pochodzących z Chin, które produkują smartfony głównie na rynek azjatycki.

Plotki o Snapdragonie 888 Pro

Plotki o Snapdragonie 888 Pro

Większość smartfonów z procesorem Qualcomm Snapdragon 888 Pro nie trafi do sprzedaży w naszym kraju. Szkoda, ponieważ przecieki sugerują jeszcze wyższą wydajność i podkręcony układ graficzny przy jednoczesnym zachowaniu wysokiej wydajności energetycznej.

Prawdopodobnie właśnie ze względu na ograniczoną dostępność do procesora Qualcomm Snapdragon 888 Pro, Samsung we własnym zakresie opracowuje nowy procesor Exynos z integrowany z układem graficznym od AMD. Pierwsze urządzenia z autorskim rozwiązaniem mogą zadebiutować już w środę na konferencji Galaxy Unpacked.

Źródło: Gizmochina.com