Flagowy Realme X2 Pro z 50 W ładowaniem przewodowym

Podmarka Oppo szykuje się do premiery flagowca bez kompromisów.

Telefony ze średniej półki cenowej coraz bardziej zbliżają się do flagowców. Dotyczy to zarówno specyfikacji technicznej, jak i ceny. Wystarczy spojrzeć na flagowe modele submarek popularnych producentów. Mowa o smartfonach Honor lub Redmi. Czerpią one rozwiązania rodem z droższych urządzeń z bardziej znanym logo na obudowie.

Flagowy Realme X2 Pro z 50 W ładowaniem przewodowym

Źródło: techadvisor

Dotyczy to również firmy Realme, która jest podmarką OPPO. Pomimo tego, że firma pojawiła się w Polsce bardzo późno, bo dopiero na początku 2019 roku to OPPO jest jednym z największych producentów smartfonów z Androidem na rynku. Już smartfony OPPO są bardzo konkurencyjnie wycenione, a nowy Realme X2 Pro może wprowadzić tanie flagowce na zupełnie nowy poziom tak, jak kilka lat temu zrobił to OnePlus z modelem One.

Realme za pośrednictwem konta na Twitterze twierdzi, że X2 Pro jest pierwszym w swoim przedziale cenowym urządzeniem z 90 Hz ekranem. To nie do końca prawda, ponieważ wyświetlacze takie posiada także OnePlus 7T oraz nadchodzący Pixel 4 od Google.

Jak widać na powyższym renderze urządzenie wyposażone zostanie w ekran z wycięciem w kształcie łzy. Zabraknie modnego od kilku miesięcy wysuwanego modułu z przednim aparatem.

Telefon będzie wyposażony w procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus - najwydajniejszy mobilny układ tego producenta. X2 Pro otrzyma również 50 W ładowanie przewodowe. Według Realme pozwoli ono naładować 4000 mAh baterię w zaledwie 35 minut. Podobną technologię oglądaliśmy już w Oppo RX17 Pro.

Realme X2 Pro zostanie zaprezentowany na specjalnie przygotowanej imprezie w Hiszpanii.