Flagowy Samsung Galaxy Tab S7 na pierwszych renderach prasowych

Samsung nadal wierzy w sprzedaż tabletów z Androidem. Już za niecały miesiąc na rynku pojawi się Galaxy Tab S7. Jak będzie wyglądał nowy tablet z Korei?

Od dłuższego czasu wiemy, że obok Galaxy Note 20 i składanych nowości Samsung zamierza wprowadzić na rynek wysokowydajny tablet z rodziny Galaxy Tab S.

Samsung Galaxy Tab S7

Samsung Galaxy Tab S7

Na rynku pojawią się dwa modele - Galaxy Tab S7 oraz Galaxy Tab S7+. Aż do teraz dysponowaliśmy jedynie szczątkowymi informacjami o specyfikacji technicznej obu urządzeń. Teraz poza faktem, że nowe tablety wykorzystywać będą procesor Qualcomm Snapdragon 865+ wiemy także, jak będą wyglądać.

Do sieci przedostały się właśnie pierwsze fotografie Samsunga Galaxy Tab S7. Zostały one opublikowane przez Evana Blassa na portalu Patreon. Rendery prasowe przedstawiają tablet od frontu. Na ujęciu widać tablet z włączonym ekranem, na którym wyświetlana jest domyślna tapeta. Z fotografii wynika także, że wszystkie przyciski umieszczono na górnej krawędzi. Tablet wyposażono również w aparat przedni oraz mikrofon umieszczony w ekranie.

Samsung Galaxy Tab S7/S7+ posiada ekran o przekątnej co najmniej 11 cali, który umieszczono w obudowie ze sporymi, jak na 2020 rok ramkami.

Najnowsze tablety od Samsunga zostaną wyposażone w ekrany Super AMOLED o przekątnej 11 oraz 12,4 cala. Urządzenia będą bezpośrednimi konkurentami dla najnowszych modeli iPad'a Pro. Tablety Samsunga pracować będą pod kontrolą Androida 10 wraz z nakładką One UI 2.5. W środku znalazło się miejsce dla najnowszego procesora Qualcomm Snapdragon 865+, 6GB lub 8 GB pamięci operacyjnej oraz 128 GB lub 256 GB wbudowanej pamięci masowej. Koreańczycy nie zapomnieli również o czytniku kart pamięci microSD oraz piórze S-Pen, które od pewnego czasu dostępne jest w tabletach z rodziny Galaxy Tab.

Podobnie jak Galaxy Tab S6 również najnowsze modele Tab S7/S7+ posiadać będą 13 MP aparat główny z 5 MP matrycą pomocniczą. Urządzenia dostępne będą w wersjach z Wi-Fi oraz modemem 5G.

Samsung Galaxy Tab S7/S7+ zaoferuje sporą baterię o pojemności 7760 mAh (11 cali) oraz 10090 mAh (12,4 cala) ze wsparciem dla szybkiego, 45 W ładowania przewodowego.

Zapoznaj się z najnowszymi informacjami o Galaxy Note 20.

Sprawdź, ile kosztuje Galaxy Tab S6

Źródło: sammobile.com