Flagowy smartfon Vivo X30 z datą premiery

Przedstawiciele marki Vivo ujawnili dzisiaj, że smartfon Vivo X30 zadebiutuje już 16 grudnia.

Końcówka tego roku zapowiada nam się wyjątkowo gorąco. Wielu producentów sprzętu mobilnego zamierza jeszcze przed świętami Bożego Narodzenia zaprezentować nowe urządzenia. Jednym z nich jest chińskie Vivo, które już 16 grudnia pokaże nam swój najnowszy flagowy smartfon - Vivo X30.

Na temat specyfikacji smartfonu wiemy już całkiem sporo. Vivo X30 napędzany będzie przez procesor Samsung Exynos 980 z GPU Mali-G76 MP5, któremu towarzyszyć będzie co najmniej 8 GB pamięci RAM. Potwierdzono również, że smartfon posiadać będzie pełne wsparcie dla sieci komórkowej piątej generacji. Na tylnym panelu urządzenia znajdzie się poczwórny aparat z sensorem głównym o rozdzielczości 64 Mpix. Dodatkowo aparat w Vivo X30 zaoferuje użytkownikom 60-krotny zoom hybrydowy. Kamerka do selfie umieszczona będzie bezpośrednio w wyświetlaczu.

Warto też wspomnieć, że chiński producent nie rezygnuje z niektórych klasycznych rozwiązań i Vivo X30 posiadać będzie złącze słuchawkowe jack 3,5 mm. W dniu premiery smartfon zadebiutuje najprawdopodobniej z systemem Android 9 Pie na pokładzie (z autorską nakładką JoviOS).

Możemy się spodziewać, że 16 grudnia obok modelu Vivo X30 zadebiutuje również jego potężniejsza wersja - Vivo X30 Pro.

źródło: gizmochina.com