Flaming Blade - nowa płyta Foxconna

Nowa płyta główna firmy Foxconn dedykowana będzie nowym procesorom Intela - Core i7. Urządzenie oparte zostało na chipsecie X58.

O nowej płycie nie wiemy zbyt wiele (jedynie to co można zaobserwować na fotografiach). Foxconn nic na razie o niej nie wspomina. Wiadomo jednak, że w porównaniu z modelem Blood Rage nowość będzie tańsza i wyposażona w nieco mniej funkcjonalności.

Komponenty płyty zostały umieszczone na czarnym laminacie. Flaming Blade ma trzy sloty pamięci DDR3 oraz "zaledwie" dwa złącza PCI Express x16 2.0, dwa PCI starszego typu oraz po jednym slocie PCI-E x1 oraz PCI-E x4. Na poniższym zdjęciu widać także sześć interfejsów SATA 3 Gb/s oraz brak diod LED znanych z Blood Rage'a. Chipset chłodzony jest pasywnie (z wykorzystaniem systemu opartego na ciepłowodach).

Flaming Blade - nowa płyta Foxconna

Flaming Blade - nowa płyta główna Foxconna (źródło: Akiba)

Nowa płyta główna Foxconna ma także podwójny interfejs Gigabit Ethernet oraz zintegrowany układ muzyczny z obsługą dźwięku w standardzie 7.1.

Według niepotwierdzonych informacji (z serwisu Akiba), Flaming Blade ma trafić do sprzedaży pod koniec tego miesiąca w cenie około 212 dolarów.

Zobacz Ranking produktów PC World.pl - płyty główne Intel - Core i7