Flappy Bird doczekał się wielu klonów. Google i Apple zaczęły je zwalczać

Klony Flappy Bird zalały sklepy z aplikacjami. Firmy Apple i Google wypowiedziały im jednak podobno wojnę.

Flappy Bird to bardzo popularna gra polegająca na odpowiednim kontrolowaniu lecącego wzdłuż dwuwymiarowej planszy ptaka, który cały czas spada. Jej twórca, Dong Nguyen, z czasem uznał jednak, że jest ona zbyt uzależniająca (grożono mu za zbyt wysoki poziom trudności gry) i usunął ją ze sklepów App Store oraz Google Play, co doprowadziło do tego, że w serwisach aukcyjnych pojawiać się zaczęły "atrakcyjne" oferty sprzedaży iPhone'ów z zainstalowaną grą.

Apple i Google walczy z klonami

Oczywiście sytuację tę postanowili natychmiast wykorzystać inni deweloperzy, którzy zalali sklepy z aplikacjami klonami gry Flappy Bird takimi jak np. Flappy Bird Flyer, czy Flappy Bee. Najnowsze doniesienia serwisu The Telagraph zdają się jednak potwierdzać, że firmy Apple i Google postanowiły z tym zjawiskiem walczyć. Jeden z kanadyjskich deweloperów, Ken Carpenter, twierdzi bowiem, że jego gra o tytule Flappy Dragon została przez nie usunięta.

"Nazwa Twojej aplikacji próbuje wykorzystać inną popularną aplikację" - poinformowało go Apple.

Z kolei Google zdecydowało się podobno na przesłanie mu informacji, ,że jego aplikacja jest "spamem".

Na koniec warto dodać, że Ken Carpenter, nie jest osamotniony. Z podobnymi praktykami spotkali się także inni deweloperzy.