Flappy Bird nie zniknęło z sieci. Teraz każdy może wygenerować własną wersję

Flappy Bird kilka tygodni stało się hitem sklepów z aplikacjami na urządzenia mobilne. Chociaż twórca tej popularnej gry zdecydował się na usunięcie jej z Google Play i App Store, to internet nie znosi próżni. Jak grzyby po deszczu wyrastają klony Flappy Bird. Doszło do tego, że każdy internauta może stworzyć własną wersję gry za pomocą prostego kreatora.

Flappy Bird to naprawdę bardzo prosta w założeniu gra, która ze względu na poziom trudności stała się przyczyną frustracji milionów posiadaczy smartfonów na całym świecie. Gracz steruje w niej tytułowym ptakiem. Rozgrywka sprowadza się do dotykania w odpowiednim momencie ekranu w telefonie, dzięki czemu ptak na chwilę wzlatuje w górę. Pozwala to omijać pojawiające się przeszkody w postaci wyrastających z dołu i góry zielonych rur.

Gra okazała się na tyle popularna, że przytłoczony rozgłosem deweloper postanowił usunąć Flappy Bird ze sklepów z aplikacjami. Nie znaczy to, że gra całkowicie zniknęła z sieci. W poświęconej programowaniu witrynie code.org pojawił się poradnik, który pozwala internautom zakodować własną wersję Flappy Bird od podstaw. Nie zajmuje to wiele czasu i pozwala użytkownikom poznać podstawy kodowania. Mogą oni zmienić grafikę sterowanego przez gracza ptaka oraz zmodyfikować zasady gry.

Zobacz również:

  • Epic Games szaleje z wyprzedażami! Sprawdź jakie gry kupisz taniej

Przed pojawieniem się poradnika na code.org powstało mnóstwo klonów Flappy Bird, w tym edycje przeznaczone dla komputerów uruchamiane za pośrednictwem przeglądarki internetowej. Jednym z ciekawszych jest FlapMMO, gdzie jednocześnie może w rozgrywce uczestniczyć kilkudziesięciu graczy jednocześnie. Mogą oni w czasie rzeczywistym oglądać postępy innych graczy.