Flappy Bird wraca do Apple App Store. To już pewne!

Gra Flappy Bird zostanie przez Donga Nguyena z powrotem umieszczona w sklepie Apple App Store. Milioner potwierdził to właśnie oficjalnie na Twitterze.

Gra Flappy Bird wymaga od gracza jedynie tego, aby stukał palcem w ekran smartfona/tabletu i tym samym sterował lotem ptaka nieustannie ściąganego przez grawitację na ziemię. Cały czas musi unikać rur, po uderzeniu w które biedne ptaszysko ginie. Całość dopełnia bardzo słabo prezentująca się grafika, której towarzyszy jednak duża trudność sterowania.

Ogólnie, patrząc na te elementy wydawałoby się, że nie mamy tutaj do czynienia z czymś wartym uwagi. I tak faktycznie było przez pierwszych kilka miesięcy obecności Flappy Bird w sklepach za aplikacjami. Na początku 2014 roku stało się jednak coś zupełnie niezrozumiałego: internauci oszaleli na punkcie gry 28-letni Wietnamczyka Dong Nguyena dostarczając codziennie nie jego konto 50 tysięcy dolarów. Nieco później okazało się, że mężczyzna nie poradził sobie z tym całym zamieszaniem i ku rozpaczy graczy wycofał Flappy Bird z oferty sklepów Apple i Google (zachęcam do lektury: "Flappy Bird - gra, która zawojowała świat, być może wkrótce powróci").

Zobacz również:

  • PES 2022 (eFootball) - data premiery, tryby gry, nowości. Sprawdź, co wiemy [29.11.2021]

Flappy Bird powraca

Po jakimś czasie unikania kontaktu z dziennikarzami Dong Nguyen zdecydował się jednak na udzielenie wywiadu magazynowi Rolling Stone, na zakończenie którego zadeklarował, że rozważa ponowne udostępnienie Flappy Bird. Dzisiaj wiemy, że faktycznie tak będzie, przynajmniej jeżeli chodzi o sklep App Store. Nguyen w odpowiedzi na pytanie na Twitterze, czy zamierza z powrotem umieścić grę w sklepie Apple napisał bowiem, że tak. Zastrzegł jednak jednocześnie, że nie nastąpi to szybko:

Flappy Bird wraca do Apple App Store. To już pewne!