Flappy Bird wraca jako... gra multiplayer na Amazon TV

O grze zrobiło się głośno, gdy jej twórca usunął ją z sieci w momencie, gdy była u szczytu popularności. Jak stwierdził - "okazała się dla wielu ludzi zbyt uzależniająca". Teraz powraca w nowej odsłonie.

Jej nazwa to Flappy Birds Family i jest przeznaczona do rozgrywek w trybie PvP, czyli gracz przeciwko graczowi. Rywalizacja polega na wyścigu dwóch ptaszków do wyznaczonej mety. W stosunku do oryginału będzie nieco bardziej trudna, ponieważ oprócz konieczności omijania rur pojawią się latający przeciwnicy w stylu duszków z Flappy Bird. Niestety, niewiele osób będzie miało okazję przekonać się, czy kontynuacja dorównuje pierwszej części.

Flappy Birds Family

Flappy Birds Family

Dlaczego? Otóż Flappy Birds Family ma pojawić się w tym miesiącu, jednak będzie ekskluzywną produkcją dla Amazon Fire TV. Jako że ten set-top nie jest zbyt rozpowszechniony na świecie, póki co pozostanie to tylko zabawą dla nielicznych (w skali globalnej) jego posiadaczy. Ale patrząc na wysyp klonów i wariacji na temat Flappy Birds, można śmiało przyjąć tezę, że i "ptasia rodzinka" również szybko znajdzie swoich naśladowców. Czy będzie równie uzależniająca jak pierwowzór?