Flash Player - internauci wolą "ósemkę"

Z trzeciej edycji badania firmy Gemius dotyczącego wykorzystania pluginów, umożliwiających odtwarzanie plików w technologii Flash wynika, wynika iż najpopularniejsza wśród internautów jest przedostatnia wersja odtwarzacza Flash Player, oznaczona numerem 8. Korzysta z niej ponad 57 procent użytkowników.

Flash Player 9, którego premiery byliśmy świadkami 2 miesiące temu, nie zdążył jeszcze spopularyzować się wśród użytkowników Sieci. W czasie trwania badania korzystał z niego co czwarty internauta. Starsze wersje Flash Playera wciąż goszczą w systemach operacyjnych 15 procent użytkowników.

Gemius swoim badaniem objął również popularność dwóch multimedialnych odtwarzaczy, Windows Media Player i Real Player. Okazuje się, iż aplikacja Microsoftu - głównie z racji automatycznego instalowania się na komputerze w czasie instalacji Windows - obecna jest w 97 na 100 komputerów. Real Player natomiast był zainstalowany na co trzecim komputerze (31 %).

Flash Player - internauci wolą "ósemkę"

Użytkownicy Flash Playera - wyniki badania firmy Gemius

Ankiety, z których pochodzą dane były emitowane losowo, pomiędzy 21 a 28 sierpnia br. Analizą objęto 415 396 internautów, którzy nie blokowali cookies.