Flash Player w trybie pilnym łatany przez Microsoft

Microsoft w trybie pilnym udostępnił aktualizację łatającą krytyczne luki znajdujące się w bibliotekach Flash Playera zawartych w przeglądarkach Internet Explorer 10, Internet Explorer 11 i Microsoft Edge.


Microsoft łata luki poza hakmonogramem

W drugi wtorek lutego Microsoft nie udostępnił nowej paczki aktualizacji bezpieczeństwa. Nieco później usłyszeliśmy, że zostanie ona wydana wraz z kolejna paczką 14 marca. Dzisiaj jednak amerykańska firma zdecydowała się poza nakreślonym harmonogramem zareagować na niebezpiecznego Flash Playera mogącego umożliwić atak poprzez przeglądarki Internet Explorer i Edge.

Flash Player

Microsoft udostępnił biuletyn bezpieczeństwa MS17-005 o statusie "krytyczny", który zawiera paczkę z poprawkami przygotowanymi przez Adobe. Gdyby tego nie zrobił korzystający z jego przeglądarek użytkownicy - w przeciwieństwie do użytkowników przeglądarek alternatywnych, którzy łatki już otrzymali - byliby narażeni na atak pozwalający na zdalne uruchomienie kodu.

Kto otrzyma biuletyn bezpieczeństwa?

Aktualizacja bezpieczeństwa Microsoftu przeznaczona jest dla użytkowników systemów Windows 8.1, Windows Server 2012, Windows Server 2012 R2, Windows RT 8.1, Windows 10 i Windows Server 2016. Powinni oni jak najszybciej odwiedzić Windows Update.