Flashowe 16 GB dla notebooków

Amerykańska firma Transcend zaprezentowała ciekawy produkt, który powinien zainteresować użytkowników komputerów przenośnych, chcących korzystać z dysków SSD. Firma stworzyła dysk SSD, który podłącza się do notebookowego portu Express Card.

Urządzenie dostępne jest w czterech wersjach, różniących się oferowaną pojemnością - do wyboru mamy karty mogące zmagazynować 2, 4, 8 lub 16 GB danych. Przedstawiciele firmy mówią, iż jest to świetne rozwiązanie dla osób, które chcą w prosty sposób rozszerzyć pojemność swojego komputera przenośnego - karty z serii ExpressCard/34 są bowiem, niewielkie, pojemne i pobierają niewiele prądu.

Flashowe 16 GB dla notebooków

ExpressCard/34

Co ważne, nowe karty mogą działać jako element systemu ReadyBoost (jest to rozwiązanie wprowadzone przez Microsoft w Windows Vista - polega ono na wykorzystaniu pamięci flash do buforowania danych, co ma poprawiać ogólną wydajność systemu). Najnowszy produkt Transcend ma niestety jedną poważną wadę - karty są bowiem drogie. Wersję o pojemności 16 GB wyceniono na 1000 euro.

Więcej informacji: Transcend.