Flashowe ICQ

Firma ICQ udostępniła całkiem nową wersję swojego komunikatora - ICQ2Go!. Można go uruchomić prawie wszędzie, gdyż nie wymaga instalowania żadnego oprogramowania, ale jest uruchamiany bezpośrednio ze strony WWW.

ICQ2Go! - webowe ICQ w technologii Flash

ICQ2Go! - webowe ICQ w technologii Flash

Komunikator wykorzystuje technologię Flash firmy Macromedia i jest uruchamiany bezpośrednio w oknie przeglądarki internetowej. Można więc próbować uruchomić go w pracy, kawiarence internetowej, czy gdziekolwiek indziej, gdzie nie ma możliwości zainstalowania normalnej wersji ICQ. Trzeba jedynie pamiętać swój numer ICQ i hasło. Lista kontaktów jest przechowywana na serwerze, więc od razu po zalogowaniu się, mamy dostęp do wszystkich naszych znajomych.

Wersja Flash nie jest pierwszym tego typu rozwiązaniem, gdyż już od jakiegoś czasu jest dostępna wersja napisana w Javie i uruchamiana dokładnie w ten sam sposób.

Nowa wersja ICQ2Go! może nie zawierać pewnych funkcji z innych wersji komunikatora, w tym domyślnych ustawień zabezpieczeń i prywatności. Co więcej ustawianie tych parametrów przy użyciu innych wersji ICQ, może nie mieć znaczenia przy używaniu ICQ2Go! Zaleca się więc większą ostrożność przy używaniu tej wersji komunikatora.

Pomimo miłego wyglądu i w miarę przejrzystego interfejsu, użytkownicy nowej wersji mają do niej wiele zastrzeżeń, o czym można przeczytać na forum.

Klient działa zarówno pod systemami Windows 95/98/2000/NT/XP, jak i Mac OS X. Wymaga przeglądarki obsługującej JavaScript oraz zainstalowanego Flash Playera 7.

Więcej o ICQ2Go!


Zobacz również