Flashowe dyski Super Talent

Firma Super Talent Technology wprowadziła do swojej oferty nową serię dysków Solid State Drive, oferujących pojemności od 4 do 16 GB. Flashowe "twardziele" sprzedawane będą w dwóch wersjach różniących się od siebie obudową (plastikowa bądź aluminiowa).

Nowe dyski SSD (Solid State Disk) wykorzystują złącze IDE i dostępne są w trzech wersjach ,różniących się pojemnością (4 GB, 8 GB i 16 GB) oraz oferują użytkownikowi możliwość wyboru pomiędzy plastikową (mniejszy koszt i waga) a aluminiową (większa trwałość i odporność na temperaturę) obudową. Urządzenia wykorzystujące pamięć flash typu NAND przeznaczone są do pracy w notebookach - mogą w nim zastąpić dyski twarde o wielkości 1,8 cala.

Flashowe dyski Super Talent

Nowy flashowy dysk Super Talent Technology

Przedstawiciele firmy przekonują, że dyski SSD mają kilka bardzo istotnych zalet, z których najważniejsze to: dużo niższy od tradycyjnych HDD pobór energii oraz mniejsza podatność na uszkodzenia mechaniczne (brak mogących ulec awarii elementów ruchomych), dzięki czemu świetnie nadają się np. do zastosowań militarnych. Warto też wspomnieć o transferze sięgającym 17 MB/s oraz jednej ale dosyć zasadniczej wadzie, którą jest wysoka cena.

Podsumowując, do sprzedaży trafi sześć modeli:

SFD16GB18 16GB - z plastikową obudową

SFD16GB18M 16GB - z aluminiową obudową

SFD8GB18 8GB - z plastikową obudową

SFD8GB18M 8GB - z aluminiową obudową

SFD4GB18 4GB - z plastikową obudową

SFD4GB18M 4GB - z aluminiową obudową

Dla przykładu za model SFD16GB18 16GB z plastikową obudową będziemy musieli zapłacić około 500 USD.

Więcej informacji można znaleźć na stronie producenta.