Flashowe ośmiornice zdobywają nagrodę

Przenośna pamięć flash firmy A-Data o nazwie T806 Kissing Octopus Couple Drive, zdobyła prestiżową nagrodę Product Design Award 2009. Nie każdy przecież wpadłby na pomysł połączenia pendrive'a z ciałem ośmiornicy.

Przenośna pamięć flash firmy A-Data, o nazwie T806 Kissing Octopus, składa się z dwóch części. Pierwszą z nich jest właściwy pendrive, a drugą ciało ośmiornicy, w którym można go osadzić. Wetknięty w ośmiornicę pendrive stanowi jej "ryjek". To jednak nie wszystko, bowiem urządzenie zawiera w sobie magnes i jeśli napotka na swojej drodze inną teou typu przenośną pamięć, zetknie się z nią ryjkiem, składając w ten sposób swoisty pocałunek.

Flashowe ośmiornice zdobywają nagrodę

Źródło: adata.com

Pendrive możemy wykorzystać także na inne sposoby, na przykład jako podręczny magnes na lodówkę. Ośmiornice dostępne są dwóch kolorach oraz pojemnościach 2, 4, i 8 GB. Wedle producenta są one znakomitym prezentem na zbliżające się Walentynki.

4 GB wersja T806 Kissing Octopus kosztuje około 65 USD. Więcej informacji o tym produkcie można uzyskać na stronie producenta.