FlexScan EV2313W - ekologiczne 23 cale Eizo trafiają do Europy

Europejska oferta monitorów firmy Eizo poszerza się o nowy, 23-calowy panoramiczny model noszący oznaczenie FlexScan EV2313W. Pobór mocy urządzenia to zaledwie 16 W, natomiast wyświetlany przez nie obraz cechuje się rozdzielczością Full HD.

PC World - Testy - monitory LCD.

FlexScan EV2313W - ekologiczne 23 cale Eizo trafiają do Europy

Eizo FlexScan EV2313W

FlexScan EV2313W to kolejny w ofercie firmy Eizo ekologiczny monitor z linii EcoView. Urządzenie korzysta z funkcji EcoView Sense, opartej na sensorach wykrywających obecność użytkownika. Czujniki wysyłają wiązkę podczerwieni na odległość ok. 1 metra przed panel. Jeśli przez 40 sekund nie wykryją żadnego ruchu, monitor zostanie automatycznie przełączony w tryb czuwania, a wzbudzi się z niego, gdy użytkownik ponownie zasiądzie przy komputerze.

Nowość zbudowana została w oparciu o panel LCD wykonany w technologii TN. Wyświetla obraz w rozdzielczości Full HD (1920 x 1080 pikseli), który cechuje się jasnością oraz współczynnikiem kontrastu na poziomie, odpowiednio, 250 cd/m2 i 1000:1. Producent deklaruje, że czas odpowiedzi matrycy wynosi 4 milisekundy (metoda pomiaru - GTG), natomiast zapotrzebowanie monitora na prąd to zaledwie 16 W (0,9 W w trybie czuwania).

Warto też wspomnieć, że źródło sygnału można podłączyć za pomocą trzech wejść (analogowego D-Sub i cyfrowych DVI/DisplayPort), natomiast za generowanie dźwięku odpowiada wbudowany głośniczek o mocy 0,35 W.

Producent wycenił urządzenie na 450 USD i objął 5-letnią gwarancją. Dostarcza je w opakowaniu wykonanym w 100% z materiału odzyskanego w procesie recyklingu.