Flickr rezygnuje ze wsparcia dla kont Google i Facebooka

Serwisu Flickr nikomu specjalnie przedstawiać nie trzeba. Jest obecny w Internecie od dekady i cieszy się na olbrzymią popularnością. Aby skorzystać z usługi, wystarczyło mieć konto na FB lub Google, jednak wkrótce nastąpią wielkie zmiany.

Dokładnie 30 VI 2014 roku Flickr przestanie umożliwiać logowanie się do serwisu przy pomocy wymienionych kont. Aktualni i nowi użytkownicy będą poproszeni o stworzenie konta Yahoo. Bez tego nie będą mogli korzystać z Flickr. Jeśli więc ktoś ma spory zbiór zdjęć, a nie założy konta Yahoo, może wszystko stracić. Skąd te zmiany? Wiążą się z realizowanymi modernizacjami, dzięki której Yahoo - pod przewodnictwem Marissy Mayer - ma zyskać większe udziały na rynku. Flickr jest własnością firmy od 2005 roku.

Flickr rezygnuje ze wsparcia dla kont Google i Facebooka

Do użytkowników serwisu mają zostać rozesłane maile informujące o zmianach. Według ostatnich wyliczeń, udziela się na nim aktywnie ponad 100 milionów osób, które wrzucają dziennie ponad 3 miliony zdjęć. Wyrzucenie wsparcia dla kont FB i Google może okazać się strzałem w stopę, który zniechęci wiele osób do dalszego korzystania z serwisu, dając efekt odwrotny do zakładanego.