Flickr - zdjęcia uczestników zamieszek opublikowane przez policję

Londyńska policja zaczęła zamieszczać w serwisie Flickr zdjęcia osób podejrzanych o aktywne uczestnictwo w zamieszkach, które wstrząsnęły ostatnio brytyjską stolicą. Władze chcą, by w identyfikacji przestępców pomogła lokalna społeczność.

Zamieszki na wyspach brytyjskich rozpoczęły się w Londynie, a następnie do podobnych zajść doszło także w Manchesterze, Salford, Liverpoolu, Nottingham i Birmingham. Policja obiecała, że zdjęcia osób odpowiedzialnych za zajścia zostaną upublicznione i teraz spełnia te obietnice przy pomocy Flickra.

Ten ruch policji wskazuje na chęć lepszego wykorzystania możliwości internetowych, których wcześniej użyli przestępcy koordynując swoje działania za pomocą serwisu Twitter i usługi BlackBerry Messenger. Teraz zdjęcia podejrzanych zostały zamieszczone w serwisie Flickr, by każdy miał szansę zidentyfikowania osób, które dopuściły się przemocy i działań niezgodnych z prawem na ulicach Londynu.

Zobacz również:

  • Darmowe Google Photos znika - 10 alternatywnych rozwiązań!
  • Wielka nowość od Apple to REJI - nowy sposób na walkę z rasizmem

Zdjęcia zostały zamieszczone w środę o 12:00, a już zostały obejrzane ponad 400 000 razy. Jako pierwsze zostały zaprezentowane fotografie uczestników zamieszek z kamer przemysłowych w dzielnicach Croydon i West Norwood, gdzie doszło do poważnych zamieszek w poniedziałkową noc. Kolejne zdjęcia będą dodawane w nadchodzących dniach.

Londyńska policja zamieszczanie zdjęć w serwisie Flickr nazywa Operacją Withern. Komendant Simon Foy mówi: Kto ma zamiar lub już dopuścił się przemocy i aktów bezprawia, powinien mieć się na baczności. Będziemy mieli zdjęcia i dowody, których użyjemy, by cię zidentyfikować i wymierzyć ci sprawiedliwość.