Flip Mino - miniaturowa kamerka od Pure Digital

Flip Mino firmy Pure Digital to jedna z najmniejszych cyfrowych kamer, które pojawiły się na rynku. Urządzenie pozwala na rejestrowanie filmów VGA i wyposażone zostało w oprogramowanie służące do edycji wideo i przesyłania nagrań do serwisów takich jak np. YouTube.

Flip Mino to prawdziwie kieszonkowe urządzenie - jego wymiary wynoszą bowiem zaledwie 10,16 x 5,08 x 1,52 cm, natomiast waga - 94 gramy. Jest ono dostępne w dwóch kolorach - białym oraz czarnym - i pozwala na rejestrowanie sekwencji wideo MPEG-4 AVI w rozdzielczości 640 x 480 pikseli (matryca CMOS, wbudowana pamięć flash o pojemności 2 GB powinna wystarczyć na nagranie 2-godzinnego materiału) z prędkością 30 klatek na sekundę. Możemy je podejrzeć na ekranie wbudowanego, 1,5-calowego wyświetlacza LCD o rozdzielczości 528 x 132 pikseli.

Flip Mino

Flip Mino

Sprzęt korzysta z akumulatora Li-Ion pozwalającego na 4 godziny pracy (możemy go powtórnie naładować poprzez port USB - 3 godziny - lub zasilacz sieciowy - 2 godziny) oraz oprogramowania służącego do edycji wideo i przesyłania nagrań do serwisów takich jak AOL Video, czy YouTube. Należy również wspomnieć, że obsługę urządzenia zapewnia umieszczony tuż pod wyświetlaczem dotykowy panel.

Kamera została wyceniona na 180 USD.

Więcej informacji: Pure Digital.