Flipboard zmierza na smartfony z systemem Windows Phone

Użytkownicy systemu Windows Phone 8.1 doczekają się w najbliższym czasie premiery długo oczekiwanej aplikacji Flipboard. Okazuje się, że zamieszenie ikony usługi w materiałach promocyjnych telefonów Lumia 820 oraz Lumia 730 nie było przypadkowe.

Flipboard to czytnik wiadomości agregujący newsy z wielu różnych źródeł, który dobiera kolejne artykuły na podstawie gustu użytkownika. Pierwotnie aplikacja działała na urządzeniach z systemem iOS, by później doczekać się wersji na Androida. Do tej pory twórcy mimo zapowiedzi wydania trzeciej wersji aplikacji na urządzenia z oprogramowaniem Microsoftu w czerwcu 2013 roku deweloperzy rozwijający Flipboard najwyraźniej ignorowali platformę Windows Phone.

To się jednak niedługo zmieni. W materiałach promocyjnych reklamujacych dwa nowe smartfony Microsoftu, czyli telefony Lumia 830 i Lumia 730, można było wypatrzyć ikonkę Flipboarda. Spowodowało to wiele pytań dotyczących tego, czy ekipa rozwijająca Flipboard faktycznie pracuje nad nową wersją aplikacji napisaną z myślą właśnie o Windows Phone 8.1, czy może logo znalazło się na pulpicie nowych Lumii w wyniku błędu.

Okazuje się, że ikonka Flipboard znalazła się w materiałach promujących telefony Lumia 830 i Lumia 730 nieprzypadkowo. Twórcy usługi po raz kolejny potwierdzili, że mają w planach wydanie aplikacji na systemu Microsoftu, ale nie dzielą się co prawda jeszcze z użytkownikami spodziewaną datą premiery, ale aplikacja jest już podobno obecna w sklepie z aplikacjami do systemu Windows Phone 8.1 w formie niepublicznej wersji beta.

źródło: phonearena.com