Flock znika i poleca konkurencję

Spółka Flock Inc. zamyka projekt przeglądarki internetowej, która integruje w sobie "społecznościowe" funkcje Internetu. Radzi użytkownikom instalację Chrome'a lub Firefoksa.


Wsparcie dla przeglądarki Flock zakończy się 26 kwietnia 2011 roku. Twórcy podziękowali klientom za dotychczasową współpracę i doradzili im "przesiadkę" na jedną z dwóch popularnych przeglądarek. Chrome, ponieważ jest najszybszy, a także Firefoksa, który dzięki tysiącom dodatków świetnie nadaje się dla fanów społeczności sieciowych.

Czym był Flock?

Flock pomagał użytkownikom lepiej zarządzać swoim życiem online, poprzez skupienie wielu form komunikacji Web 2.0 w jednej aplikacji. Przeglądarka wspierała wszystkie najpopularniejsze serwisy społecznościowe, w tym Facebook, YouTube, MySpace czy Twitter.

Zobacz również:

  • Opera prezentuje funkcję, na którą nie wpadła konkurencja
  • Mozilla przeprasza użytkowników Firefoxa. Za co?

Przez dłuższy czas Flock był jedynym programem, który umożliwiał np. korzystanie z funkcji Facebook Chat podczas przeglądania stron internetowych lub aktualizację statusu w tych serwisach bez potrzeby otwierania ich.

Najpierw na Gecko, potem na WebKicie

Przeglądarka znika wraz z wersją 3.5.2. Flock do wersji 3.0 był oparty na silniku Gecko co oznacza, że wyświetlał strony tak samo jak przeglądarka Firefox. Od wersji 3.0 był oparty o projekt Chromium i silnik WebKit.

Na rynku przeglądarek pozostała już tylko jedna "społecznościówka" - Rockmelt, z dziesiątkami funkcji dla miłośników Facebooka i serwisów społecznościowych.

Co dalej z Flock Inc.?

W styczniu 2011 r. producent gier społecznościowych Zynga przejął program Flock oraz zespoł deweloperski. Na stronie Flock Inc. można przeczytać: "Nasz zespól będzie pomagał firmie Zynga w osiągnięciu ich celu, którym jest tworzenie najlepszych gier społecznościowy dostępnych dla każdego, zawsze i na każdej platformie".

Szczegóły w artykule pt. Zynga kupuje przeglądarkę Flock.


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: