Flyer - pierwszy "androidowy" tablet HTC trafia do Polski

Firma HTC wprowadziła na rynek polski swój pierwszy tablet noszący oznaczenie Flyer. Urządzenie, które wyposażono m.in. w 7-calowy wyświetlacz, pracuje oczywiście pod kontrolą systemu Android.

Smartfony firmy HTC cieszą się uznaniem wśród użytkowników. Tajwański producent postanowił zainteresować ich także innym produktem i poszerzył swoją ofertę o tablet noszący oznaczenie Flyer.

Urządzenie, które oczywiście pracuje pod kontrolą systemu Android (w jego przypadku w wersji 2.3 z nowym HTC Sense przeprojektowanym na potrzeby tabletów), dysponuje 7-calowym dotykowym ekranem LCD (można go obsługiwać za pomocą palców oraz rysika) pozwalającym na wyświetlanie obrazu w rozdzielczości 1024 x 600 pikseli.

"Sercem" nowości jest jednordzeniowy procesor Qualcomm 1,5 GHz, który współpracuje z 1 GB pamięci RAM. Oferuje ona ponadto do dyspozycji użytkowników możliwość skorzystania z różnych technologii bezprzewodowych (802.11 b/g/n WiFi, Bluetooth 3.0 i GPS), zestawu czujników (czujnik natężenia światła, G-Sensor i cyfrowy kompas), zestawu dwóch aparatów cyfrowych (5-megapikselowy z autofocusem umieszczony z tyłu obudowy oraz frontowy o rozdzielczości 1,3 MP) oraz slotu kart pamięci microSD i złącza micro USB.

Całość mierzy 122 x 195,4 x 13,2 mm, waży 420 gramów (łącznie z baterią) i jest zasilana za pomocą akumulatora o pojemności 400 mAh, który pozwalać ma tabletowi np. na 4 godziny oglądania filmów (maksymalnie).

Jeżeli chodzi o multimedia, Flyer obsługuje następujące formaty:

- audio: odtwarzanie - .aac, .amr, .ogg, .m4a, .mid, .mp3, .wav, .wma (Windows Media Audio 9); nagrywanie - .amr, .aac

- wideo: odtwarzanie - .3gp, .3g2, .mp4, .wmv (Windows Media Video 9), .avi (MP4 ASP and MP3), .xvid (MP4 ASP and MP3); nagrywanie - .3gp

Pierwszy tablet HTC jednocześnie pojawił się w kilkunastu największych europejskich krajach, wśród których znalazła się również Polska.

Model z WiFi i 16GB wewnętrznej pamięci został wyceniony na 499 euro, natomiast za model z modułami WiFi+3G i 32 GB wewnętrznej pamięci trzeba zapłacić 649 euro.