FoldUp!3D: trzy wymiary w Illustratorze CS

Firma Comnet przygotowała dla użytkowników Adobe Illustratora CS plugin o nazwie FoldUp!3D, którego zadaniem jest trójwymiarowe wizualizowanie tworzonych w programie opakowań oraz wszelkiego typu pudełek.

Z racji faktu, iż FoldUp!3D jest pluginem, nie wymusza to na użytkowniku konieczności dodatkowej nauki niekiedy dość skomplikowanych aplikacji do tworzenia grafiki trójwymiarowej. W pierwszej kolejności wykonujemy projekt w dwóch wymiarach z wykorzystaniem tradycyjnych narzędzi Illustratora (przykładowo prowadnic), a następnie uruchamiamy FoldUp!3D, który wykorzystując silnik OpenGL samodzielnie tworzy przestrzenne odwzorowanie. Istnieje również możliwość zaimportowania już gotowych rysunków z popularnych programów CAD, które plugin będzie w stanie obsłużyć.

Warto nadmienić, iż gotowy projekt 3D można w każdej chwili zmodyfikować, obejrzeć pod dowolnym kątem i w różnych fazach (bez elementów graficznych bądź napisów). Po dokonaniu modyfikacji wystarczy odświeżyć widok, a FoldUp!3D samodzielnie dokona odpowiednich operacji i pokaże ostateczny wynik. Obejrzenie gotowego projektu przez inne osoby, umożliwia dodatkowo bezpłatna przeglądarka dostępna na stronie producenta.

FoldUp!3D współpracuje z systemami operacyjnymi Windows 98, 98 SE, ME, 2000, XP oraz Mac OS 9 i Mac OS X. Jego cena w obu platformach jest taka sama - 379 USD.

Więcej informacji: http://www.comnet-network.co.jp/eng


Zobacz również