Football Manager 2005 - nowe informacje

Jak poinformowała firma CD Projekt, dystrybutor gry Football Manager 2005, prace nad lokalizacją gry dobiegają już końca. W związku z tym wydawca zdradza kolejne szczegóły dotyczące nowej wersji tego popularnego menedżera piłkarskiego.

Tworząca Football Managera 2005 firma Sports Interactive - twórcy serii Championship Manager - umożliwi graczom stworzenie wirtualnego zespołu swoich marzeń. Producent Football Managera 2005, dążąc do jak największego realizmu, zdecydował się umieścić w grze anonimowych milionerów.

Jeden z nich - podobnie, jak w rzeczywistości Roman Abramovich w Chealse - może zainwestować grube pieniądze w klubie prowadzonym przez gracza. Dzięki temu gracze będą mieli szansę dokupić do składów swoich zespołów nieosiągalne do tej pory gwiazdy. W zamian za inwestycje, menedżerowie będą jednak wymagali jak najlepszych wyników, co wiąże się z dodatkową presją i może okazać się dla prowadzącego drużynę trenera przekleństwem.

Football Manager 2005 to gra tworzona przez Sports Interactive - firmę, która od kilkunastu lat, dzięki serii Championship Manager, jest bezsprzecznym liderem wśród twórców menedżerów piłkarskich. Gra oferuje ponad 140 lig z kilkudziesięciu krajów świata, ponad 14 tysięcy klubów sportowych, z których aż 3 tysiące możemy sami poprowadzić oraz 235 tysięcy zawodników o 145 narodowościach. Z licznych innowacji, które czekają na nas w grze, wydawca szczególnie zachwala także program 'Face in the Game', która pozwala graczom na umieszczenie własnych fotografii w grze.

Gra zostanie wydana w polskiej wersji językowej, a do sklepów trafi w listopadzie tego roku w cenie 99,90 zł.