Football Manager 2006 - pierwsze szczegóły

SEGA Europe oficjalnie zapowiedziała kolejną odsłonę serii menedżerów piłkarskich firmy Sports Interactive - "Football Manager 2006". Gra ma ukazać się zimą tego roku w wersjach na komputery PC, Mac oraz konsolę przenośną PSP. Wydawca zdradził pierwsze informacje dotyczące gry oraz udostępnił kilka zrzutów ekranowych z FM 2006.

Football Manager 2006

Football Manager 2006

Na razie Sega zdradza informacje na temat niewielkiej części wprowadzonych w nowej odsłonie gry innowacji. Do najważniejszych z nich należy na pewno wprowadzona po raz pierwszy w serii opcja negocjacji menedżerów prowadzących zespoły z zarządem klubu. W trakcie sezonu będą oni mogli negocjować, nie tylko warunki własnych kontraktów, ale także grających w zespole zawodników. Dzięki tej opcji menedżerowie będą mogli również wpływać na wielkość budżetów transferowych. Należy jednak pamiętać, że mocne naciski na zarząd klubu nie poparte odpowiednimi wynikami, mogą doprowadzić do jego zwolnienia.

Football Manager 2006

Football Manager 2006

W "Football Manager 2006" wprowadzono również opcję rozmowy menedżera z zawodnikami w trakcie przerwy meczu. Jeśli więc w pierwszej połowie zawodnicy nie spisywali się zadowalająco, podczas rozmowy w szatni trener może ich odpowiednio zmotywować. W nowej odsłonie gry znajdziemy również zdecydowanie bardziej rozbudowane opcje 'zarządzania' poszczególnymi zawodnikami. W "FM2006" zwiększono także intensywność interakcji pomiędzy zawodnikami całego zespołu - teraz jeden niezadowolony zawodnik może poważnie osłabić morale całej drużyny. Każdy zawodnik będzie miał też swoją ulubioną pozycję na boisku - co wprowadza dodatkowy element strategiczny do rozgrywki.

Football Manager 2006

Football Manager 2006

Modyfikacji nie uniknął również system treningowy w grze - uproszczono znacznie opcję planowania ćwiczeń i rozwoju zawodników. Ponadto zwiększono także wpływ asystentów na decyzje sztabu szkoleniowego drużyny. Po raz pierwszy w serii, w FM 2006 będziemy mogli również znaleźć informacje na temat sędziów, którzy będą prowadzili nasze mecze. Dzięki tej opcji szybko sprawdzimy ile kartek przyznał dany sędzia w czasie ostatnich spotkań, co może być nie bez znaczenia przed następną kolejką.

Więcej informacji wkrótce.


Zobacz również