Football Manager w wersji MMO oficjalnie zapowiedziany

Trudno wyobrazić sobie lepszą niespodziankę dla fanów kultowego Football Managera. Przedstawiciele Sports Interactive z dumą ogłosili, że trwają prace nad grą Football Manager Live, czyli wersją MMO świetnego symulatora managera klubu piłkarskiego.

Football Manager w wersji MMO oficjalnie zapowiedziany

Football Manager Live z pewnością wyróżni się spośród innych gier MMO (massively multiplayer online game) jakie pojawiają się na rynku.

Tytuł pozwoli stworzyć własny klub i poprowadzić go w rozgrywkach z graczami z całego świata. Będą rywalizować w ligach ogólnych (maksymalnie tysiąc osób na serwer) oraz mniejszych, założonych np. wspólnie z kolegami. Mecze rozgrywane będą oczywiście w czasie rzeczywistym. Podczas nieobecności gracza, kontrolę nad jego drużyną przejmie komputer.

Gra trafi na rynek już w marcu 2008 roku. W przyszłym miesiącu rozpoczną się beta testy. Warto dodać, że Live będzie oddzielnym od serii tytułem, tzn. pojawi się niezależnie od planowanego Football Managera 2008.

Więcej informacji znajdziecie pod tym adresem.

Muszę przyznać, że już wiele lat temu marzylo mi się rozwiązanie tego pokroju. Warto pamiętać, że rozwiąznaie, które pozwala rozgrywać mecze ligowe w czasie rzeczywistym zaoferowała już ostatnia wersja Fify. Wygląda zatem na to, że kolejny tytuł zmierza w kierunku rozgrywek internetowych.

Przenoszenie światów w rozgrywki MMO zaczęło się klasycznie i niewinnie - z Gwiezdnych Wojen zrobiono Star Wars Galaxies, z Warcrafta World of Warcraft. Teraz lawina leci już szybko: mamy samochodówkę (prawie)MMO, lada moment będziemy mieli menadżera piłkarskiego. Pytanie zatem, co będzie następne?


Lenovo Legion Y540-15IRH 15,6" Intel® Core™ i5-9300HF - 8GB RAM - 512GB Dysk - GTX1660Ti Grafika - Win10