Football Superstars w drodze

Brytyjska firma Cybersports i studio Monumental Games zapowiedziały innowacyjny projekt MMO. Football Superstars, bo taki tytuł nosi gra, ma być "najbardziej realistyczną grą piłkarską, jaką kiedykolwiek zaprojektowano". Hmm... Brzmi smakowicie, prawda?

Football Superstars powstaje w studiu Monumental Games. Nad grą pracuje Rik Alexander, były prezes Climax Online Studio.

Produkt ma należeć do rodziny MMO. Gracze wcielą się w rolę pojedynczych piłkarzy. Ich zadaniem będzie oczywiście piąć się po szczeblach kariery. Oczywiście wraz z kolejnymi występami otrzymywać będą punkty doświadczenia i nowe umiejętności. Pozwoli im to awansować i brać udział w coraz ważniejszych i lepiej opłacanych spotkaniach. Trafią również do lepszych klubów.

Co ciekawe, mecze mają być rozgrywane w 3,5,7 i 11-osobowych składach. Pojawi się również możliwość założenia własnego klubu.

Football Superstars z założenia tworzony jest na PC. Mimo to, autorzy nie wykluczają przeniesienia gry również na PS3 i Xboxa 360. Pierwsze beta-testy rozpoczną się pod koniec tego roku. Premiera prawdopodobnie na początku 2008.

Oficjalna strona pod tym adresem.


Zobacz również