Fortinet wprowadza ponad 300 innowacji do systemu FortiOS

Fortinet wydał najnowszą wersję systemu operacyjnego FortiOS. Jej funkcjonalność jest odzwierciedleniem rozwoju architektury Security Fabric. Użytkownikom udostępniono ponad 300 innowacji, które umożliwiają ochronę sieci, punktów końcowych i zasobów w chmurze.

Wśród nowych funkcji systemu FortiOS znalazły się m.in. rozwiązania zapewniające zwiększenie szybkości i płynności działania sieci rozległej WAN, dzięki czemu możliwe jest zabezpieczenie środowisk składających się z usług dostępnych w wielu chmurach obliczeniowych. Uproszczono także ochronę serwerów poczty elektronicznej zlokalizowanych u zewnętrznych dostawców. Dzięki otwartemu ekosystemowi, dostępnemu w ramach architektury bezpieczeństwa Fortinet Security Fabric, zapewniona została integracja kluczowych funkcji ochronnych i automatyzujących. Z kolei rozwiązania FortiManager i FortiAnalyzer rozszerzają możliwości reagowania na incydenty związane z bezpieczeństwem środowisk IT.

Fortinet wprowadza ponad 300 innowacji do systemu FortiOS

Dodatkowo specjaliści z laboratorium FortiGuard opracowali nowatorski system wykrywania i analizy zagrożeń. Jego sieć neuronowa, złożona z ponad 9 miliardów połączonych punktów, nie tylko bardzo szybko wykrywa i kategoryzuje zagrożenia, ale także tworzy bazy zagrożeń wykorzystywane przez rozwiązania ochronne Fortinet.

Zobacz również:

  • Jak rozwijał się ransomware przez ostatnie 30 lat

– Zaawansowane możliwości architektury Fortinet Security Fabric pomagają klientom zmniejszyć koszty funkcjonowania centrum danych – mówi Jolanta Malak, dyrektor Fortinet w Polsce. – Zastosowanie mechanizmów automatyzacji i uczenia maszynowego pozwoliło rozszerzyć zakres kontroli i zautomatyzować najważniejsze funkcje ochronne oraz reakcje na zagrożenia przy zachowaniu niezbędnej prędkości transmisji danych.