Fortnite - Epic Games pracuje nad nowymi funkcjami ekwipunku

Gracze od dawna prosili Epic Games o możliwość sortowania ekwipunku według własnych preferencji. Teraz ich marzenie może się spełnić.

fot. Epic Games

Jeden z najsłynniejszych i obdarzonych największym zaufaniem leakerów Fornite, Hypex, poinformował, że Epic Games pracuje nad możliwością sortowania przedmiotów w ekwipunku według własnych preferencji. Byłaby to bardzo przydatna funkcja, szczególnie teraz, kiedy w 7 sezonie otrzymaliśmy do dyspozycji całą masę nowego uzbrojenia. Sortowanie manualne może zajmować zbyt dużo czasu, a przecież wiemy, że Fortnite jest grą dość dynamiczną. Na czym dokładnie miałyby polegać zmiany?

Gracz mógłby w ustawieniach przypisać dane sloty ekwipunku pod konkretny rodzaj uzbrojenia i przedmiotów. Załóżmy, że karabin maszynowy ma się znajdować zawsze w miejscu oznaczonym numerem 4, i za każdym razem, kiedy podniesiemy go z pola bitwy, trafi właśnie tam. Hypex napisał w swoim poście na Twitterze:

Epic najprawdopodobniej pracuje nad ustawieniem automatycznego umieszczania typów przedmiotów w żądanym slocie

Pierwsze informacje na temat tej opcji pojawiły się już w 2019 roku, kiedy po prośbach graczy Epic stwierdził, że zbada ten pomysł. Jednak w tamtym momencie żadne prace nie zostały rozpoczęte. Wygląda na to, że w niedalekiej przyszłości możemy się spodziewać dodania automatycznego sortowania ekwipunku do Fortnite.

Zobacz również:

  • Fortnite - obcy rosną w siłę! Zwiastun 8 sezonu
  • NiOh: The Complete Edition za darmo! Sprawdź, jak odebrać grę
  • Kultowa seria powraca! Jagged Alliance 3 na zwiastunie

Zobacz także: Amouranth opuści Twitch? Streamerka zdradza swoje plany