Fortnite - aktualizacja 17.20 już w grze. Co nowego?

Po miesiącu w Fortnite pojawiła się nowa aktualizacja. Co wprowadza update oznaczony numerem 17.20?

fot. Epic Games

Jesteśmy już na półmetku 7 sezonu Fortnite. Dopiero dzisiaj w grze pojawiła się nowa aktualizacja. Było to spowodowane przerwą urlopową w Epic Games. Sprawdźmy, co nowego zostało dodane wraz z update oznaczonym numerem 17.20.

Pojawił się nowy pakiet skórek z serii Ikon dla Bugha. Będzie można je kupić w sklepie Fortnite. Powiązany jest z tym także turniej, który odbędzie się 28 lipca. W ogłoszeniu Epic Games możemy przeczytać:

Gracze, którzy zdobędą co najmniej 1500 punktów Hype przed wydarzeniem Bugha's Late Game Tournament 28 lipca, będą mogli wziąć udział w turnieju. W tej wersji Bugha's Late Game zakwalifikowani gracze będą rywalizować z innymi w swoim regionie o nagrodę w wysokości 100 000 dolarów!

Został przygotowany także specjalny, ograniczony czasowo tryb Bugha's Late Game.

Po najnowszej aktualizacji być może będziemy mogli spotkać obcych nie tylko w statkach ale także na powierzchni wyspy. Epic Games na Twitterze już jakiś czas temu opublikowało komunikat, mówiący o pojawieniu się wojsk lądowych obcych na zachodniej części mapy.

Zobacz również:

  • Fortnite - obcy rosną w siłę! Zwiastun 8 sezonu

Po wielu prośbach, wraz z aktualizacją 17.20 pojawił się system preferowanych miejsc na przedmioty. Od teraz gracze mogą ustalić, w którym miejscu ekwipunku chcą mieć konkretny rodzaj broni. Po podniesieniu trafią tam automatycznie. Opcję można uruchomić przechodząc do Ustawienia==>Ustawienia gry==>Preferowane miejsce na przedmioty.

Epic Games dodało także dużo przedmiotów kosmetycznych, skórek i emoitkon. Wszystkie dostępne są w sklepie.

O tym, jak dużo nowości trafiło do Fortnite może świadczyć rozmiar aktualizacji:

  • PC - 1,8 GB
  • PS4 - 3,1 GB
  • PS5 - 2,7 GB
  • XBOX - 2,9 GB
  • Nintendo Switch - 1,5 GB

Zobacz także: New World - graliśmy w MMO Amazonu! Czy jest na co czekać?