Fortnite – jak zainstalować grę na smartfonie, PlayStation, Xbox i PC

Fortnite to jedna z najpopularniejszych gier ostatnich czasów, która ukazała się już praktycznie na wszystkich możliwych platformach. Podpowiadamy, jak zainstalować grę w zależności od używanego sprzętu. Tym bardziej, że w kilku przypadkach nie jest to tak proste, jak się wydaje.


Niemal każdy, bez względu na to czy jest miłośnikiem gier czy nie, zna nazwę – Fortnite. Jest to jedna z najpopularniejszych obecnie gier typu battle royale, w której dostępnych jest wiele różnorodnych postaci oraz trybów rozgrywki, więc niemal każdy znajdzie tam coś dla siebie. Produkcja studia Epic Games jest darmowa i ukazała się już na PC, konsolach PlayStation, Xbox i Nintendo Switch, a także na urządzeniach z systemami Android i iOS. Oczywiście, w zależności od używanego sprzętu, instalacja tytułu przebiega inaczej. Podpowiadamy, jak przeprowadzić ją na poszczególnych platformach.

Fortnite – instalacja na PS4 i PS5

Na konsolach PlayStation instalacja Fortnite jest banalnie łatwa. Na początku, należy przejść do PS Store i w wyszukiwarce wpisać „Fortnite: Battle Royale”. Prawda jest taka, że nawet nie będziecie musieli wprowadzać całego tytułu produkcji, a wystarczą pierwsze litery i gra sama pojawi się na liście podpowiedzi.

Zobacz również:

play station fortnite

Nic prostszego

Teraz trzeba już tylko wejść w szczegóły gry, pobrać ją i po zakończeniu automatycznej instalacji - zacząć zabawę.

Fortnite – instalacja na Xbox One i Xbox Series X

Tak, jak w przypadku konsol konkurencji, instalacja Fortnite na urządzeniach z serii Xbox nie nastręcza żadnych trudności, a do tego, sam proces jest bliźniaczo podobny.

xbox fortnite

Wystarczy poszukać

Wchodzimy w Microsoft Store i wyszukujemy „Fortnite: Battle Royale”. Potem klikamy na grę, następnie na pobieranie i czekamy aż konsola zakończy instalację. Nic prostszego.

Fortnite – komputery stacjonarne i laptopy

Aby zainstalować Fortnite na urządzeniach stacjonarnych, należy wejść na stronę główną i wyszukać produkcję po tytule.

fortnite epic games

Uwaga! Ten banan potrafi się bronić!

A jeśli wam się nie chce, to możecie kliknąć tutaj.

W tym momencie, musimy zalogować się na nasze konto Epic Games. Jeśli go nie posiadamy, to należy zarejestrować się lub zalogować za pośrednictwem konta społecznościowego, Google, bądź którejś z platform, np. Steam.

epic games fortnite pc

Do wyboru...

Po zakończeniu weryfikacji, ściągamy aplikacje Epic Games Launcher i logujemy się do niej. Kolejnym krokiem jest wyszukanie Fortnite i wybranie opcji „Instaluj”.

Fortnite: system iOS

Instalacja Fortnite na urządzeniach obsługujących system iOS nie jest już możliwa. Użytkownicy stracili tę opcję w wyniku zaciętej batalii, pomiędzy twórcami gry – Epic Games, a firmą Apple.

Jest jednak jeden sposób. Tytuł nadal może być grywalny na sprzęcie od Apple, pod warunkiem, że był już kiedyś na nim zainstalowany (bez względu na to, czy skasowaliśmy aplikację czy nie). Niestety, nowi użytkownicy nie mogą z tego skorzystać.

apple epic games fortnite

Jak battle royale to na całego

Z tego też powodu, kwitnie czarny rynek handlu używanymi smartfonami z iOS, na których znajduje się, bądź kiedyś znajdowała się aplikacja Fortnite. Jeśli jednak chcecie mobilnie grać w Fortnite, to radzimy przenieść się na Androida. Tym bardziej, że pomimo możliwości gry na smartfonach z iOS i tak nie będziemy mieli dostępu do nowej zawartości i aktualizacji produkcji, które ukazały się po rozbracie walczących firm.

Fortnite: system Android

Użytkownicy sprzętu z systemem Android są posiadaczami jedynych smartfonów, na których jeszcze można cieszyć się rozgrywką w Fortnite. „Jeszcze”, ponieważ twórcy produkcji okazali się dość kłótliwi i ich stosunki z firmą Google również nie są najlepsze. Do tego stopnia, że Fortnite został usunięty z Google Store.

smartfon fortnite

Nie łatwo o Fortnite na smartfonie

Pomimo skomplikowania tego procesu, posiadacze smartfonów z systemem Android nadal mogą zainstalować grę. W tym celu, należy wejść przy pomocy swojego urządzenia na stronę producenta i pobrać aplikację Epic Games.

Zanim to jednak nastąpi, pojawi się komunikat, że ze względów bezpieczeństwa instalacja programu nie jest możliwa, więc będziemy musieli wejść w ustawienia przeglądarki i zezwolić na ten proces.

W tym momencie pojawi się pytanie o zainstalowanie programu (które musimy potwierdzić), a następnie otworzyć go i pobrać Fortnite.

smartfon android fortnite

Potrzebujemy trochę szczęścia, aby pograć na smartfonie

Niestety, pomimo przeprowadzenia całego procesu może się okazać, że na naszym urządzeniu gra i tak nie jest dostępna. Okazuje się bowiem, że jej optymalizacja nie została przeprowadzona do wszystkich modeli smatrfonów, a nasz akurat znalazł się na liście poszkodowanych.

Czasami trzeba się natrudzić, aby zagrać w Fortnite. Jeśli jednaj lubicie gry, rywalizację i odrobinę szaleństwa, to tytuł ten spełnia wszystkie warunki.

lama fortnite

A może lama? Zaraz... lama?


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: