Forza Motorsport 4 - Kinect, 500 samochodów i Jeremy Clarkson?

Podobno czwarta odsłona gry Forza Motorsport ma oddawać do dyspozycji gracza ponad 500 samochodów. Sterować bezie można przy pomocy kontrolera Kinect, a po salonie samochodowym graczy będzie oprowadzał Jeremy Clarkson znany z programu Top Gear.

Serwis kotaku.com, cytując anonimowe źródło, podaje, że w grze Forza 4 znajdziemy ponad 500 modeli samochodów od 80 producentów. Oprócz tego, stworzono nowe tryby kariery oraz wiele różnych wyzwań i zawodów dla graczy. Podobno grafika ma być 10 razy dokładniejsza niż w poprzedniej części. Poprawiono m.in oświetlenie i cieniowanie.

Co równie ważne, jeżeli informacja jest prawdziwa, to gra będzie w bardzo szerokim zakresie korzystała z kontrolera Kinect dla konsoli Xbox. Będzie można sterować pojazdami przy pomocy odpowiednio ułożonych rąk lub ruchami głowy wpływać na pracę kamer, rozglądając się po kabinie kierowcy i otoczeniu. Najnowszy kontroler Xboxa ma też działać w menu i interfejsie gry. Oczywiście będzie można sterować w tradycyjny sposób.

Oprócz możliwości jakie ma dawać Kinect i informacji na temat samej gry, pojawiło się też doniesienie nieco innego typu. Podobno w salonie samochodowym gry, przewodnikiem wirtualnego kierowcy będzie Jeremy Clarkson znany z popularnego, brytyjskiego programu motoryzacyjnego Top Gear.