Forza Motorsport 4 zapowiedziane

W trakcie niedzielnej imprezy Spike Video Game Awards, firma Microsoft i studio Turn 10 zapowiedzieli czwartą odsłonę gry Forza Motorsport. Tytuł ten wpadnie w ręce posiadaczy Xboksów 360 już za niecały rok.

Seria Forza Motorsport szturmem zdobyła rynek konsol i podbiła serca graczy. Po bardzo dobrze ocenianej trzeciej części gry, Microsoft i studio Turn 10 zapowiedzieli jej czwartą odsłonę. Z pierwszych oficjalnych informacji wynika, że tytuł ten będzie większy, ładniejszy i po prostu lepszy od swoich poprzedników. Jego autorzy ujawnili, iż przygotowali wiele niespodzianek dla wielbicieli elektronicznej rozrywki. Będą one sukcesywnie pokazywane na oficjalnej stronie internetowej gry. Póki co powiedziano jedynie, że w tytule tym na pewno znajdzie się wsparcie dla kontrolera Kinect. Mówi się też o możliwości wprowadzenia do gry zmiennych warunków atmosferycznych.

W trakcie imprezy Spike VGA pokazano też pierwszy materiał filmowy promujący grę i pierwsze pochodzące z niej grafiki. Forza Motorsport 4 trafi do sklepów jesienią 2011 roku. Wielbiciele wirtualnych wyścigów mają czego wypatrywać.