Forza Motorsport przyniesie rewolucję w grach wyścigowych

Dyrektor kreatywny Forza Motorsport, Chris Esaki podczas wydarzenia Forza Monthly May 2021 zapowiedział, że najnowsza odsłona gry będzie rewolucyjna w stosunku do poprzednich produkcji. Czego możemy się spodziewać?

Chris Esaki, dyrektor kreatywny Forza Motorsport przedstawił podczas wydarzenia online Forza Monthly May 2021 kilka nowych informacji na temat nadchodzącej produkcji. Wyjaśnił, że możemy się spodziewać rewolucji w grach wyścigowych, a różnice między ostatnią i najnowszą odsłoną, mają być większe niż pomiędzy grami z numerem 4 i 7. Oba tytuły dzieli 6 lat, a okres pomiędzy 2011 i 2017 rokiem był dość przełomowy w branży elektronicznej rozrywki. Możemy się spodziewać, że premiera najnowszego dziecka Microsoftu będzie czymś wielkim.

Aby przedstawić pracę z zakresu fizyki, zmiany, które do tej pory wprowadziliśmy w Forza Motorsport 7, to coś więcej niż zmiany, które wprowadziliśmy w Forza Motorsport 4 do 7. Jest to więc w zasadzie ogromny skok generacyjny w grze.

Zobacz również:

  • Battlefield 2042 – wymagania, gameplay, rozgrywka. Wszystko co wiemy [Aktualizacja 26.07.2021]

Esaki szczegółowo omówił m.in. sposób, w jaki sposób opony będą stykać się z nawierzchnią za pomocą 8 punktów, a nie jak było to w przypadku Forza Motorsport 7, tylko jednego.

Niedawno zakończył się test multiplayer, który okazał się wielkim sukcesem. W lecie ma ruszyć kolejna odsłona, która może przynieść jeszcze więcej informacji na temat zmian i rewolucji planowanych przez twórców. Najnowsza gra będzie się nazywała Forza Motorsport, bez numeru na końcu, jak było do tej pory.

Zobacz również: Kody źródłowe Cyberpunka 2077 i Wiedźmina 3 wystawione na sprzedaż