Foto-druk z HP

Hewlett-Packard wprowadza na rynek dwa nowe modele drukarek atramentowych. Obie - zdaniem producenta - doskonale sprawdzą się zarówno przy druku fotografii, jak i dokumentów tekstowych.

Pierwszy z nowych modeli - oznaczony symbolem Photosmart 7550 - wykorzystuje równocześnie trzy wkłady atramentowe: czarny, do druku kolorowego (turkusowy, purpurowy i żółty - CMY) oraz do druku fotorealistycznego (jasnoturkusowy, jasnopurpurowy i czarny barwnikowy). W sumie wykorzystywanych może być aż 7 różnych kolorów atramentu, co pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości druku.

W zależności od nośnika i ustawień jakości, drukarka HP Photosmart 7550 wybiera optymalną kombinację atramentów, tak aby zapewnić najlepszą jakość druku.

Drukarka wykorzystuje technologię druku precyzyjnego HP Photoret IV. Dzięki inteligentnemu mieszaniu oraz warstwowemu nakładaniu na nośnik kropelek atramentu o objętości 4 lub 5 pikolitrów pozwala ona uzyskać na poszczególnych pikselach nawet 1,2 mln kolorów. Na specjalnym papierze fotograficznym możliwe jest uzyskanie rozdzielczości nawet 4800 x 1200 dpi (z optymalizacją), przy druku z komputera z rozdzielczością wejściową (renderingu) 1200 x 1200 dpi. Tym samym uzyskuje się połączenie dużej dokładności umieszczania pikseli z wysoką jakością odwzorowania obrazu.

Model HP Photosmart 7550 umożliwia drukowanie fotografii 10 x 15 cm bez marginesu (przy użyciu papieru fotograficznego HP 10 x 15 cm z odrywanym brzegiem). Czas drukowania w najwyższej jakości wynosi ok. 2 minut.

W przypadku drukowania typowych dokumentów na zwykłym papierze, drukarka HP Photosmart 7550 umożliwia uzyskanie szybkości do 17 stron na minutę przy druku czarnym i 13 stron na minutę przy druku kolorowym. Opcjonalna przystawka do druku dwustronnego (sprzedawana oddzielnie) umożliwia zwiększenie produktywności i zmniejszenie zużycia papieru.

Drukarka jest wyposażona w 4 gniazda kart pamięci, dzięki którym możliwe jest drukowanie zdjęć zapisanych na kartach niemal dowolnego formatu: Compact Flash typ I i II, IBM MicroDrive, Smart Media, Secure Digital, Multi Media oraz Sony Memory Stick. Możliwe jest także bezpośrednie (za pośrednictwem złącza USB) podłączenie aparatu cyfrowego.

HP Photosmart 7550 jest wyposażona w kolorowy ekran ciekłokrystaliczny, który umożliwia podgląd zdjęć zapisanych na karcie, a także wprowadzanie różnych efektów, takich jak powiększanie, kadrowanie, obracanie, przekształcanie obrazu na czarno-biały, itp.

Drugi z nowych modeli to Photosmart 230. Także ta drukarka wyposażona jest w ciekłokrystaliczny wyświetlacz oraz czytniki kart Compact Flash II, SmartMedia, Sony Memory Stick, Secure Digital i Multi Media.

Photosmart 230 wyróżnia się zwartą konstrukcją i stylowym wzornictwem. Urządzenie ma zaledwie 22 cm szerokości i waży 1,31 kg, jest więc na tyle małe, że może być zabierane przez użytkownika w podróż. Podajnik papieru można w wygodny sposób złożyć, co ułatwia transport urządzenia i zabezpiecza go przed uszkodzeniem.

Model HP Photosmart 230 wykorzystuje technologię druku precyzyjnego HP Photoret III. W przypadku druku na papierach fotograficznych możliwe jest uzyskanie rozdzielczości 4800 x 1200 dpi (z optymalizacją). Ten model również pozwala na uzyskanie zdjęć 10 x 15 cm bez marginesu.

W komplecie z drukarką HP Photosmart 230 producent oferuje (na dysku CD) oprogramowanie HP Photo and Imaging (do przetwarzania fotografii i obrazów) oraz HP Memories Disc Creator (do tworzenia albumów pamiątkowych na dysku).

Zalecana cena detaliczna drukarki HP Photosmart 7550 wynosi 1849 zł, zaś HP Photosmart 230 - 1299 zł.

Informacje:

Hewlett-Packard Polska

Tel.: (48 22) 565 77 00

Fax.: (48 22) 565 76 00

http://www.hp.com.pl


Zobacz również