Foto-druk z HP

Hewlett-Packard wprowadza na rynek dwa nowe modele drukarek atramentowych. Obie - zdaniem producenta - doskonale sprawdzą się zarówno przy druku fotografii, jak i dokumentów tekstowych.

Pierwszy z nowych modeli - oznaczony symbolem Photosmart 7550 - wykorzystuje równocześnie trzy wkłady atramentowe: czarny, do druku kolorowego (turkusowy, purpurowy i żółty - CMY) oraz do druku fotorealistycznego (jasnoturkusowy, jasnopurpurowy i czarny barwnikowy). W sumie wykorzystywanych może być aż 7 różnych kolorów atramentu, co pozwala na uzyskanie bardzo wysokiej jakości druku.

W zależności od nośnika i ustawień jakości, HP Photosmart 7550 wybiera optymalną kombinację , tak aby zapewnić najlepszą jakość druku.

Drukarka wykorzystuje technologię druku precyzyjnego HP Photoret IV. Dzięki inteligentnemu mieszaniu oraz warstwowemu nakładaniu na nośnik kropelek atramentu o objętości 4 lub 5 pikolitrów pozwala ona uzyskać na poszczególnych pikselach nawet 1,2 mln kolorów. Na specjalnym papierze fotograficznym możliwe jest uzyskanie rozdzielczości nawet 4800 x 1200 dpi (z optymalizacją), przy druku z komputera z rozdzielczością wejściową (renderingu) 1200 x 1200 dpi. Tym samym uzyskuje się połączenie dużej dokładności umieszczania pikseli z wysoką jakością odwzorowania obrazu.

Model HP Photosmart 7550 umożliwia drukowanie fotografii 10 x 15 cm bez marginesu (przy użyciu papieru fotograficznego HP 10 x 15 cm z odrywanym brzegiem). Czas drukowania w najwyższej jakości wynosi ok. 2 minut.

W przypadku drukowania typowych dokumentów na zwykłym papierze, drukarka HP Photosmart 7550 umożliwia uzyskanie szybkości do 17 stron na minutę przy druku czarnym i 13 stron na minutę przy druku kolorowym. Opcjonalna przystawka do druku dwustronnego (sprzedawana oddzielnie) umożliwia zwiększenie produktywności i zmniejszenie zużycia papieru.

Drukarka jest wyposażona w 4 gniazda kart pamięci, dzięki którym możliwe jest drukowanie zdjęć zapisanych na kartach niemal dowolnego formatu: Compact Flash typ I i II, IBM MicroDrive, Smart Media, Secure Digital, Multi Media oraz Sony Memory Stick. Możliwe jest także bezpośrednie (za pośrednictwem złącza USB) podłączenie aparatu cyfrowego.

HP Photosmart 7550 jest wyposażona w kolorowy ekran ciekłokrystaliczny, który umożliwia podgląd zdjęć zapisanych na karcie, a także wprowadzanie różnych efektów, takich jak powiększanie, kadrowanie, obracanie, przekształcanie obrazu na czarno-biały, itp.

Drugi z nowych modeli to Photosmart 230. Także ta drukarka wyposażona jest w ciekłokrystaliczny wyświetlacz oraz czytniki kart Compact Flash II, SmartMedia, Sony Memory Stick, Secure Digital i Multi Media.

Photosmart 230 wyróżnia się zwartą konstrukcją i stylowym wzornictwem. Urządzenie ma zaledwie 22 cm szerokości i waży 1,31 kg, jest więc na tyle małe, że może być zabierane przez użytkownika w podróż. Podajnik papieru można w wygodny sposób złożyć, co ułatwia transport urządzenia i zabezpiecza go przed uszkodzeniem.

Model HP Photosmart 230 wykorzystuje technologię druku precyzyjnego HP Photoret III. W przypadku druku na papierach fotograficznych możliwe jest uzyskanie rozdzielczości 4800 x 1200 dpi (z optymalizacją). Ten model również pozwala na uzyskanie zdjęć 10 x 15 cm bez marginesu.

W komplecie z drukarką HP Photosmart 230 producent oferuje (na dysku CD) oprogramowanie HP Photo and Imaging (do przetwarzania fotografii i obrazów) oraz HP Memories Disc Creator (do tworzenia albumów pamiątkowych na dysku).

Zalecana cena detaliczna drukarki HP Photosmart 7550 wynosi 1849 zł, zaś HP Photosmart 230 - 1299 zł.

Informacje:

Hewlett-Packard Polska

Tel.: (48 22) 565 77 00

Fax.: (48 22) 565 76 00

http://www.hp.com.pl