Foto-handheldy

Sony zaprezentował dwa nowe handheldy z serii Clie. Urządzenia znacznie różnią się wyglądem od poprzednich Clie – przede wszystkim tym, że składają się wpół, tak jak niektóre telefony komórkowe. Jeden z modeli wyposażony jest we wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny.

Koncern Sony zaprezentował dwa nowe handheldy z serii Clie. Urządzenia znacznie różnią się wyglądem od poprzednich Clie – przede wszystkim tym, że składają się wpół, tak jak niektóre telefony komórkowe. Jeden z modeli, NR70V, wyposażony jest we wbudowany cyfrowy aparat fotograficzny (to zresztą jedyne, co różni go od PEG-NR70).

Obydwa nowe Clie mają 3,8'' wyświetlacze LCD, pracujące w rozdzielczości 320x480. Poniżej wyświetlacza znajduje się kompletna klawiatura QWERTY (możliwe jest również korzystanie z klawiatury wyświetlanej na ekranie). Handheldy korzystają z systemu operacyjnego Palm 4.1. Urządzenia wyposażone są również w procesor DragonBall 66 MHz oraz opracowane przez firmę Palm oprogramowanie do rozpoznawania pisma ręcznego Graffiti. Wraz z nowymi Clie nabywcy otrzymają również pakiet dodatkowych aplikacji (umożliwiających odtwarzanie plików audio i wideo oraz przeglądanie dokumentów programu Office).

Model NR70V wyposażony jest dodatkowo w cyfrowy aparat fotograficzny (korzystający z matrycy o rozdzielczości 100 tys. pikseli). Ceny nowych handheldów na razie nie podano.


Zobacz również