FotoBar - przenośne centrum multimediane

Firma Carry Computer zaprezentowała na targach Computex 2004 urządzenie o nazwie FotoBar - czyli przenośne centrum multimedialne, łączące w sobie cechy czytnika kart pamięci flash, nagrywarki i odtwarzacza DVD, a także odtwarzacza filmów w formacie DivX.

FotoBar - przenośne centrum multimediane

FotoBar

Urządzenie można podłączyć np. do telewizora - wtedy będzie pełniło funkcję odtwarzacza DVD, DivX i MP3. Można je również połączyć z komputerem (poprzez złącze USB 2.0) - wtedy zamienia się w nagrywarkę DVD i czytnik kart pamięci (FotoBar obsługuje większość popularnych fomatów). Nowy produkt Carry Computer może również pracować "samodzielnie" (bez podłączania do komputera czy telewizora) - urządzenie umożliwia m.in. nagrywanie danych zapisanych na kartach pamięci flash na płyty DVD lub CD.

FotoBar zapisuje zarówno płyty DVD-R/RW, jak DVD+R/RW. Producent zapewnia, że urządzenie jest w pełni kompatybilne z systemami Windows (od 98), Linux (kernel 2.4.0 i późniejsze) oraz Mac OS (od wersji 10). Odtwarzacza sprzedawany będzie w komplecie z pilotem zdalnego sterowania. Ceny zestawu na razie nie podano.