FotoMix 7.5.4 - zabawka do retuszu zdjęć i fotomontażu

Pojawiła się najnowsza wersja programu FotoMix - narzędzia do łączenia kilku zdjęć w jedno. Aplikacja nie zastąpi raczej Photoshopa, ale powinna spodobać się wszystkim amatorom fotografii i grafiki komputerowej. To jeden z ciekawszych bezpłatnych edytorów do prostej obróbki zdjęć.

Główny cel aplikacji FotoMix 7.5.4 to dobra zabawa użytkoników i ich przyjaciół. Program posiada 5-etapowy proces tworzenia śmiesznych fotomontaży. Do dyspozycji mamy pięć zakładek, takich jak: tło, pierwszy plan, kompozycja, retusz i podsumowanie.

Za pomocą wbudowanych narzędzi wystarczy usunąć z fotografii obszary, które mają być niewidoczne. Następnie dopasować tło z innego obrazka, ustawić przezroczystość i wygładzić lub wyostrzyć krawędzie.

FotoMix 7.5.4 ma funkcje, które ułatwią przygotowywanie pocztówek, kartek urodzinych i ślubnych czy okładek do płyt. Ponadto, wygładzanie (anti-aliasing) poprawia ostateczną jakość naszych grafik.

Gotowe obrazy zapisywać można do formatów JPG, PNG, GIF, BMP lub FMX (format natywny FotoMix). W bazie programów IDG.pl znajdziesz też inny program Digital Photo Software. FotoMorph 12.4 to świetne narzędzie do prostych animacji z użyciem morfingu - procesu, w którym jeden obraz jest przekształcany w inny.

Zobacz wideo prezentujące podstawowe funkcje FotoMix:


Nie przegap

Zapisz się na newsletter i nie przegap najnowszych artykułów, testów, porad i rankingów: