FotoOffice 2007 - domowy album cyfrowy

Program FotoOffice 2007 pozwala nawet największemu dyletantowi w temacie grafiki cyfrowej szybko katalogować zdjęcia, a także wyszukiwać, edytować, tworzyć prezentacje oraz drukować cyfrowe obrazy.

FotoOffice 2007 - domowy album cyfrowy
Produkt firmy G DATA Software jest znany na rynku od kilku lat i choć nie należy do najtańszych aplikacji tego typu, to jednak warto chociaż zobaczyć, co takiego oferuje w najnowszej wersji. W pudełku znajdziesz płytę instalacyjną oraz dobrze przygotowaną instrukcję obsługi.

Główne funkcje oferowane przez program:

- importowanie i eksportowanie zdjęć do FotoLabów;

- podstawowa edycja i korekta zdjęć;

- wyszukiwanie plików;

- archiwizacja;

- drukowanie;

- szyfrowanie zdjęć na dyskach wirtualnych (opcja sejfu);

- tworzenie prezentacji;

- nagrywanie gotowych pokazów multimedialnych na płyty DVD.

Bardziej szczegółowa lista znajduje się tutaj

Najciekawsze elementy

Naszym zdaniem najbardziej interesującą funkcją programu jest możliwość tworzenia albumów i pokazów "slajdów" w technice flash z zachowaniem funkcjonalności z prezentacji HTML czy PDF (z efektami przejścia pomiędzy zdjęciami). Ponadto program ułatwia umieszczanie prezentacji na serwerze FTP (HTML, PDF, SWF) i ich publikowanie w sieci Internet. FotoOffice 2007 posiada szereg funkcji umożliwiających tworzenie wygaszaczy ekranu przy użyciu wybranych zdjęć, muzyki i efektów przejść.

Wymagania systemowe

Aplikacja działa poprawnie na sprzęcie klasy Pentium 450 MHz, 128 MB RAM i systemem operacyjnym Windows 2000, XP lub 2003. Oczywiście takie parametry komputera nie wystarczają do komfortowej pracy z dużą ilością zdjęć. Funkcje multimedialne również wymagają znacznie większych "mocy".

Podsumowanie

Producent kieruje ten program do odbiorców domowych, którzy nie potrzebują skomplikowanych lub drogich narzędzi, a jednocześnie nie wystarczają im już darmowe aplikacje i ich podstawowe funkcje. W aplikacji jest dostępnych kilka typowo "domowych" funkcji jak wspomniany wygaszasz ekranu. Nie zmienia to faktu, że za cenę 129 zł otrzymujesz całkiem przyzwoite i dopracowane narzędzie do zarządzania fotografiami z wakacji.

Pobierz plik

Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.