FotoOffice 3.0 PL

Dostępna jest już nowa wersja programu FotoOffice 3 Professional - rozbudowanego narzędzia do obróbki fotografii cyfrowej. Umożliwia on zarządzanie, katalogowanie, edycję i prezentowanie cyfrowych zdjęć w prosty i wygodny sposób. Wersję testową można pobrać z naszego serwisu.

Za pomocą aplikacji można w sposób szybki i wygodny importować zdjęcia z Internetu, aparatów cyfrowych, skanerów oraz innych nośników danych. Program wyposażono w następujące funkcje:

FotoOffice 3.0 PL

Importowanie zdjęć

Pobieranie zdjęć bezpośrednio z Internetu oraz aparatów cyfrowych i skanerów poprzez USB (dzięki wbudowanej opcji Twain-Import).

Wyszukiwanie

Globalne wyszukiwanie w ustalonych lub wszystkich albumach jednocześnie. Sortowanie zdjęć zgromadzonych na komputerze przy użyciu szczegółowych kryteriów (m. in. według właściwości pliku, opisów, szukanie w kalendarzu). Program zawiera rozbudowaną przeglądarkę z opcją podglądu.

Edycja obrazów

Automatyczne dopasowywanie kolorów, poziomów jasności i kontrastu. Korekta zdjęć i grafik za pomocą szerokiego zestawu funkcji do edycji obrazów (np. usuwanie efektu czerwonych oczu, zmiana rozmiaru, nasycenia, kontrastu, jasności, balansu tonów, mieszanie kanałów, krzywe kolorów, dodawanie opisów i rysunków na zdjęciach oraz specjalne efekty filtrujące). Możliwość zapisu zdjęć w kilkudziesięciu formatach m.in. JPEG2000, TIFF, FPX, PSP, PSD, PCX, PNG, GIF.

Archiwizacja

Archiwizowanie i porządkowanie zdjęć w postaci albumów. Nagrywanie zdjęć, albumów na CD, bezpośrednio z programu poprzez zintegrowany moduł FotoOffice 3, który obsługuje multisesyjny zapis płyt CD i DVD. Program umożliwia tworzenie archiwów ZIP (z możliwością modyfikacji stopnia kompresji) i EXE (szyfrowane algorytmem Blowfish przy użyciu hasła).

Drukowanie

Dzięki asystentowi możliwe jest drukowanie zdjęć, etykiet, indeksów, tabel i plakatów w dowolnym formacie.

Sejf

Wirtualny napęd, wykorzystujący trzy algorytmy szyfrujące: Rijndael, Serpent oraz Twofish. Zdjęcia (pliki) w sejfie są niewidoczne dla innych aplikacji i użytkowników. W każdej chwili można przebudować sejf (zmienić rozmiar, algorytm lub hasło). W sejfie przechowywane są nie tylko zdjęcia, ale też opisy, notatki, odnośniki itp. Możliwość wysyłki zaszyfrowanych zdjęć przez Internet w postaci zaszyfrowanego archiwum *.EXE (szyfrowane algorytmem Blowfish z użyciem hasła).

Prezentacja i nagrywanie

Eksport albumu do formatu HTML lub PDF. Z wybranych fotografii można utworzyć animację GIF lub wielostronicowe zdjęcia TIFF, PCX. Tworzenie wygaszaczy ekranu przy użyciu wybranych zdjęć, muzyki i efektów przejść. Tworzenie samouruchamialnych prezentacji multimedialnych z podkładem muzycznym i efektami wizualnymi w formacie MPEG1, MPEG2 Video i nagrywanie ich na płycie jako VCD, SVCD, Mini DVD lub DVD.

Pełna wersja programu kosztuje 198,99 zł. Więcej informacji dostępnych jest na stronie producenta.